Aplikacja Dnia: First Wood War, darmowa gra dla miłośników strategii

Aplikacja Dnia: First Wood War, darmowa gra dla miłośników strategii
Zbyszek Kowal

11.04.2013 06:00, aktual.: 11.04.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka lubiący gry strategiczne mogą już zacierać ręce. W App Store pojawiła się bowiem nietuzinkowa, wciągająca strategia. Czy darmowa aplikacja rosyjskiego producenta ma szanse podbić rynek?

Użytkownicy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka lubiący gry strategiczne mogą już zacierać ręce. W App Store pojawiła się bowiem nietuzinkowa, wciągająca strategia. Czy darmowa aplikacja rosyjskiego producenta ma szanse podbić rynek?

First Wood War to przedstawiciel Castle Defence, czyli gier strategicznych, w których głównym elementem do zdobycia jest zamek przeciwnika. Rosyjska produkcja ma rozbudowaną fabułę, rzecz dzieje się w mitycznej krainie Drewlandii.

Obraz

Zamieszkują ją drewniane stwory podzielone na trzy królestwa: czerwone, zielone oraz niebieskie. Wszystko układało się dobrze do czasu, gdy król Metabol wywołał wojnę domową między kolorowymi frakcjami. Zadaniem gracza jest pokonanie złowieszczego króla i zaprowadzenie ładu w krainie.

W strategii tej zamiast klasycznego wojska gracz ma do dyspozycji  drewnianych wojowników. Głównym surowcem (dzięki któremu rekrutuje się jednostki) jest oczywiście drewno, do pokonania czeka drewniana armia przeciwnika. Motywów związanych z drewnem jest w tej produkcji naprawdę sporo.

Obraz

Na każdej planszy zdobywa się tartak zapewniający zapas surowców. Drewno wydaje się na wojsko w zamku. Nad stworzonymi jednostkami gracz nie ma jednak kontroli. Każdy drewniany wojownik podąża ścieżką (w późniejszych misjach można wybrać ścieżkę) w stronę zamku przeciwnika.

Jeżeli wojsko napotka jednostki przeciwnika, automatycznie dochodzi do walki. Jeżeli nie, następuje szturm zamku. Gdy zamek przeciwnika lub nasz padnie, wygrywa się lub przegrywa misję. Po drodze można zajmować dodatkowe budowle zapewniające tymczasowe bonusy. Całość uzupełniają ataki z katapult zainstalowanych na murach zamku.

First Wood War -- 3D RTS with online multiplayer PvP for iPhone, iPad, iPod Touch and Android

Pomysł wydaje się ekscentryczny, ale jego realizacja przypadła mi do gustu. Główna kampania składa się z 25 wciągających misji. Trójwymiarowa oprawa graficzna zachęca do zabawy. W przerwach pomiędzy misjami można przejść do sklepu i co nieco ulepszyć. Oczywiście nie zapomniano o mikrotranskcjach.

[solr id="komorkomania-pl-154347" _url="http://komorkomania.pl/4041,aplikacja-dnia-mahjong-elements-hd" _mphoto="mahjong1-154347-224x168-36f1338f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3738[/block]

Gra jest rozbudowana i fani gier strategicznych powinni być zadowoleni z czasu spędzonego nad First Wood War. Można ją pobrać za darmo z App Store. Śmiało możecie wypróbować grę podczas zbliżającego się weekendu. Dobrej zabawy!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)