Aplikacja Dnia: Flick Kick Football Legends

Aplikacja Dnia:  Flick Kick Football Legends
Zbigniew Kowal

24.11.2013 18:52, aktual.: 25.11.2013 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piłka nożna to bardzo prosty sport, zwłaszcza gdy przedstawia się go za pomocą gry z kategorii flick. Wystarczy kilka ruchów palcem na ekranie, aby padł gol. Dorzućcie do tego komiksową grafikę, angielskie poczucie humoru i to, że gra jest darmowa. To idealny tytuł na nowy tydzień!

Gier z serii Flick Kick jest w App Store kilka, niemal każda z nich cieszyła się dużą popularnością. A zaważył o tym nieskomplikowany pomysł na rozgrywkę. Najnowsza odsłona w serii, zatytułowana Football Legends, zawiera to samo co poprzednie oraz coś ekstra.

Gracz wciela się w trenera drużyny piłkarskiej. Nadaje jej nazwę, a następnie z grupą 11 przypadkowych grajków przystępuje do gry w najniższej klasie rozrywkowej. Mocniejsze ligi (wraz z nimi również nagrody) dostępne są dopiero po zdobyciu mistrzostwa o klasę niżej lub za dodatkowe pieniądze.

Obraz

Mistrzostwo zdobywa się trudno z kiepskimi zawodnikami. Dlatego też uzyskiwane podczas meczu pieniądze można wydawać na paczki z kartami graczy. W losowaniu może się poszczęścić albo nie, ale innej drogi na szczyt nie ma. Trzeba grać i zarabiać. Niestety, liczba meczów jest ograniczona energią. Doładowania energii oczywiście dostępne są w systemie mikrotranskacji. Jeśli nie chcecie płacić, musicie swoje odczekać.

Mecz jest schematyczny. Komputer losuje akcję, którą należy wykonać lub przerwać, w przypadku gdy atakuje drużyna przeciwna. Za pomocą gestów podaje się piłkę do partnerów lub strzela na bramkę. Każdy zawodnik może pochwalić się umiejętnościami specjalnymi (ognista piłka, większa bramka, dodatkowa kasa, etc.).

Obraz

O sile tego tytułu stanowi jednak nie rozgrywka, tylko oprawa graficzna. Komiksowy styl przywodzi na myśl filmy animowane z Japonii. Kojarzycie taki hit jak Kapitan Hawk (Kyaputen Tsubasa)? Tutaj jest bardzo podobnie. Ułożenie kamery oraz specyficzne strzały z pewnością spodobają się fanom anime, chociaż kreska jest bardziej europejska.

Przygotujcie się również na mnóstwo reklam, które wyświetlają się w różnych formach. Taka jest bowiem cena, jaką trzeba zapłacić za ten darmowy tytuł premium. Reklamy jednak nie przeszkadzają - bez problemu da się pograć. Chętnych odsyłam do App Store’a oraz Google Play. Powodzenia!

Official Flick Kick Football Legends Launch Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)