Aplikacja Dnia: Gameloft wydaje GT Racing 2 w modelu freemium

Aplikacja Dnia: Gameloft wydaje GT Racing 2 w modelu freemium15.11.2013 17:20
Aplikacja Dnia: Gameloft wydaje GT Racing 2 w modelu freemium
Zbyszek Kowal

Francuski gigant branży mobile trzyma się wybranej ścieżki i po raz kolejny raczy swoich fanów tytułem w modelu freemium. Najnowszy GT Racing reklamowany jest jako aplikacja dająca prawdziwe doznania z jazdy samochodem. Czy rzeczywiście tak jest? Czy Gameloft stworzył godnego konkurenta dla Real Racing 3?

Francuski gigant branży mobile trzyma się wybranej ścieżki i po raz kolejny raczy swoich fanów tytułem w modelu freemium. Najnowszy GT Racing reklamowany jest jako aplikacja dająca prawdziwe doznania z jazdy samochodem. Czy rzeczywiście tak jest? Czy Gameloft stworzył godnego konkurenta dla Real Racing 3?

GT Racing 2: The Real Car Experience to z pewnością jedna z ciekawszych premier w tym roku. Gra pojawiła się w App Store dwa dni temu. Premiera w Google Play odbyła się dzisiaj, zatem wykorzystujemy moment aby poinformować Was o premierze na obie platformy. Fani obu systemów powinni przygotować się na pobranie ponad 1 gigabajta danych!

412061259547345830

Najnowsza odsłona GTR jest całkiem mocno rozbudowana. Do dyspozycji graczy oddano bowiem 67 licencjonowanych samochodów od ponad 30 różnych producentów. Nie brakuje tak popularnych marek jak Mercedes-Benz, Ferrari, Dodge, Nissan, Audi lub Ford. Co jakiś czas Gameloft dorzuca również nowe samochody w promocjach tygodnia wraz z nowym trasami do pokonania.

Jeździć jest również po czym. Gra oferuje 13 różnych torów na których panują zmienne warunki pogodowe oraz różne pory dnia. Do rozegrania jest ponad 1400 różnych eventów w kilku trybach zabawy. Oprócz standardowego wyścigu możemy rozegrać pojedynek z komputerem lub pobawić się w Knockout lub Overtake.

412061259547542438

Pomimo że gra pojawiła się w modelu freemium, to nie wymaga od gracza płacenia za naprawy lub oczekiwania na naładowanie się energii do ścigania. Tutaj można bawić się dowoli bez żadnych limitów. Warto jednak dodać, że w późniejszych etapach bez ulepszania samochodów nie da się wygrywać wyścigów. Ulepszenia natomiast wymagają zatrudnienia mechaników i tam już z czasem produkcji się spotkamy.

Od strony graficznej jest bardzo przyzwoicie. Zdecydowanie najwyższa półka na rynku. Modele samochodów są porównywalne do tego co widzieliście w Real Racing 3. Nieco słabiej wypadają same tory oraz budynki wokół trasy. Gra nie jest również tak dobrze zoptymalizowana jak dzieło EA, na moim iPhonie 4S rozgrywka potrafiła kilkukrotnie się zaciąć.

Tryb wieloosobowy to przede wszystkim możliwość wczytania rezultatów naszych znajomych z takich usług jak Game Center czy Google Play Game Services. Wraz z wynikami wczytywane są zdjęcia oraz imiona graczy. Można pobawić się także w osiąganie wspólnych celów lub rywalizacje w większym gronie. Oczywiście w zamian za dostęp do usługi sieciowej musimy wyrazić zgodę na spamowanie naszych znajomych informacjami z gry.

[solr id="komorkomania-pl-194978" _url="http://komorkomania.pl/2812,modern-combat-5-pojawi-sie-z-duzym-opoznieniem" _mphoto="modern-combat5-194978-25-4c756d7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4747[/block]

Czy warto zagrać? GT Racing 2: The Real Car Experience to pozycja darmowa i jeżeli macie trochę miejsca w pamięci waszych smartfonów lub tabletów, to koniecznie pobierzcie grę z Google Play lub App Store. Zabawa jest przednia i z pewnością wystarczy Wam na wiele długich zimowych wieczorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)