Aplikacja Dnia: Gesture Touchpad for Win8

Aplikacja Dnia: Gesture Touchpad for Win8
Zbyszek Kowal

26.06.2013 06:00, aktual.: 26.06.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawienie się na rynku Windowsa 8 zmobilizowało producentów monitorów multitouch. Zoptymalizowany pod kątem współpracy z nowym systemem Microsoftu sprzęt z pewnością zwiększa komfort użytkowania. Co jednak mają zrobić ci, którzy nie nabyli dotykowego monitora, tylko pracują na zwykłym? Odpowiedź jest prosta: skorzystać z aplikacji na iPhone'y.

Aplikacja Gesture Touchpad for Win8 to wybawienie dla tych, którzy chcieliby obsługiwać kafelki w nowym Windowsie za pomocą dotyku, ale nie mają odpowiedniego monitora. Program pozwala zamienić iPhone’a w dotykowy panel obsługujący gesty niezbędne do zarządzania Windowsem 8.

Obraz

Oprócz aplikacji z App Store potrzebny jest jeszcze program zainstalowany na komputerze. Klienta pobiera się za darmo ze strony producenta. Jest to ta sama aplikacja, o której wspominaliśmy podczas prezentacji Splashtopa. Następnie trzeba założyć konto, zsynchronizować urządzenie z Windowsem i gotowe.

Połączenie jest możliwe tylko wtedy, gdy sieć Wi-Fi działa bez zarzutu. Komunikacja odbywa się bezprzewodowo, więc jest to rozwiązanie do zastosowań domowych. Komfort pracy jest do zaakceptowania, chociaż z pewnością iPhone nie zastąpi w pełni monitora dotykowego.

Gesture Touchpad for Win8 -- Turn Your iPhone into Remote Control for your Win8 PCs... FREE!

Co ciekawe, aplikacja współpracuje również ze starszymi wersjami Windowsa. Wówczas zamiast dotykowego panelu do gestów otrzymujemy najzwyklejszą bezprzewodową myszkę. Program pozwala ustawić czułość poruszania się kursora oraz dostosować funkcje pracy do potrzeb osób prawo- lub leworęcznych.

[solr id="komorkomania-pl-169180" _url="http://komorkomania.pl/3505,app-store-inspekcja-bajecznie-drogi-xcom-polska-gra-za-darmo-oraz-mordobicie-od-snoop-dogga" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3964[/block]

Gesture Touchpad for Win8 to aplikacja płatna, ale w ramach promocji można ją teraz pobrać za darmo. Jeżeli szukaliście tego typu narzędzia dla swojego komputera (PC, Mac), to warto skorzystać z okazji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)