Aplikacja Dnia: Heal Them All - graj i pomagaj chorym dzieciom!

Aplikacja Dnia: Heal Them All - graj i pomagaj chorym dzieciom!
Zbyszek Kowal

13.03.2013 07:00, aktual.: 13.03.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacie Shortbreak Studios? To ekipa, która stworzyła polskiego klona Tiny Wings - Sugar High. Należące do Techlandu studio dość długo kazało czekać swoim fanom na kolejną produkcję. A ma ona szczytny cel: pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Pobierając darmową grę, możecie wspomóc wielu małych pacjentów!

Znacie Shortbreak Studios? To ekipa, która stworzyła polskiego klona Tiny Wings - Sugar High. Należące do Techlandu studio dość długo kazało czekać swoim fanom na kolejną produkcję. A ma ona szczytny cel: pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Pobierając darmową grę, możecie wspomóc wielu małych pacjentów!

Heal them All to najprawdopodobniej pierwsza w Polsce gra charytatywna na smartfony i tablety. Jej celem jest zbieranie funduszy dla fundacji wspierającej małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Obraz

Fabuła nawiązuje pośrednio do aktywności fundacji. Akcja toczy się we wnętrzu ciała ludzkiego, które trzeba chronić przed groźnymi wirusami i bakteriami. Realia gry zostały skonsultowane z pracownikami kliniki onkologicznej, a ręcznie tworzona, kolorowa grafika czyni ją produktem odpowiednim dla całej rodziny.

Od strony technicznej jest to klasyczny tower defense. Po wyznaczonej ścieżce poruszają się różnego rodzaju zarazki i wirusy, które atakują pacjenta. Gracz musi przygotować się do obrony przy użyciu medycznych wieżyczek obronnych. Zgodnie z zasadami gatunku wieżyczki można ulepszać, dzięki czemu pokonywanie kolejnych fal bakterii przychodzi z łatwością.

Obraz

W newralgicznych momentach można posiłkować się pianką spowalniającą ruchy wirusów lub atakami specjalnymi w postaci naświetlania promieniami X. Całość prezentuje się bardzo schludnie, a inspiracje Jelly Defense oraz Anomaly Warzone Earth wychodzą grze na dobre.

Aplikacja bazuje na modelu dystrybucji freemium. Oznacza to, że część gry udostępniona jest za darmo, a za odblokowanie pozostałej zawartości trzeba zapłacić 1,79 euro. Dodatkowo można dokupić witaminy, które pozwalają na używanie większej ilości broni. Zysk z gry jest przekazywany na rzecz małych pacjentów kliniki onkologicznej oraz na budowę i wyposażenie nowej siedziby szpitala – Przylądka Nadziei.

Współpracowaliśmy z firmą Techland podczas kilku wcześniejszych inicjatyw, takich jak Korowód Nadziei czy Mecz Nadziei, jednak obecne wspólne przedsięwzięcie jest jak dotąd największe i mamy nadzieję, że przyniesie dużą pomoc naszym podopiecznym. Fundacja w ciągu 21 lat działalności pomogła już kilkunastu tysiącom dzieci, jednak wciąż potrzebne są fundusze. Brakuje sprzętu diagnostycznego, konieczne są zakupy kosztownych leków dla dzieci, finansowanie rehabilitacji… na to wszystko potrzebne są pieniądze. A jeśli możemy uzyskać je, ofiarowując darczyńcom w zamian rozrywkę, korzyść jest podwójna – mówi Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu fundacji.

[solr id="komorkomania-pl-148857" _url="http://komorkomania.pl/4393,gry-mobilne-to-idealna-platforma-do-reklamowania-samochodow" _mphoto="nissan-148857-270x143-bbfa27977d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3649[/block]

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Was do pobrania darmowej aplikacji z App Store. Gra się bardzo przyjemnie. Polską lokalizację z pewnością docenią również rodzice, którzy mogą tematem zainteresować swoje pociechy. Nawet jeżeli nie planujecie kupić gry, to pomóżcie wykopać ją na wysokie miejsce poprzez darmowe pobranie. Każdy gest, nawet ten najmniejszy, się liczy.

PS Wersja dla urządzeń opartych na Androidzie już wkrótce!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)