Aplikacja Dnia: Icebreaker A Viking Voyage - pierwsza gra z programu Rovio Stars jest zaskakująco dobra!

Aplikacja Dnia: Icebreaker A Viking Voyage - pierwsza gra z programu Rovio Stars jest zaskakująco dobra!
Zbyszek Kowal

28.06.2013 06:00, aktual.: 28.06.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy Rovio zapowiedziało uruchomienie programu Rovio Stars, mającego na celu wspieranie mniejszych i biedniejszych developerów, wielu obawiało się produktów kiepskiej jakości. Tymczasem pierwsza gra, która pojawiła się na rynku, jest zaskakująco dobra. Sympatyczni wikingowie mogą zdobyć taką sławę jak kultowe Angry Birds!

Gdy Rovio zapowiedziało uruchomienie programu Rovio Stars, mającego na celu wspieranie mniejszych i biedniejszych developerów, wielu obawiało się produktów kiepskiej jakości. Tymczasem pierwsza gra, która pojawiła się na rynku, jest zaskakująco dobra. Sympatyczni wikingowie mogą zdobyć taką sławę jak kultowe Angry Birds!

Icebreaker: A Viking Voyage to gra logiczna, która zyskała dość dużą popularność w formie gry flashowej. Teraz dzięki współpracy z Rovio podbija App Store. Przygotowało ją studio Nitrome, znane w branży z doskonałych gier flashowych właśnie.

Obraz

Gracz dowodzi ekipą wikingów, na której czele stoi brodaty herszt. Dzielni wojownicy wypłynęli na wyprawę w nieznane. Pech chciał, że wylądowali w kraju opanowanym przez lód oraz trolle. Wydostanie się z pułapek zastawionych na wikingów wymaga zręczności oraz logicznego myślenia.

Palcem przecina się bryły lodu oraz inne przedmioty. Zazwyczaj w lodzie uwięzieni są wikingowie lub skrzynie pełne skarbów. Należy tak przecinać lód oraz inne elementy, aby wszyscy wojownicy trafili na łajbę wikingów. Im mniej cięć się użyje, tym większa szansa na zaliczenie poziomu na maksymalnym poziomie.

Obraz

Wszystkie przecięte przedmioty podlegają prawom fizyki: bryły wpadają z pluskiem do wody, potrafią się też ślizgać lub popychać. Trzeba więc kombinować. Pomimo że szata graficzna jest dwuwymiarowa, animacje wyglądają wspaniale. Można powiedzieć, że Icebreaker to idealna gra na urządzenia dotykowe.

[solr id="komorkomania-pl-169180" _url="http://komorkomania.pl/3505,app-store-inspekcja-bajecznie-drogi-xcom-polska-gra-za-darmo-oraz-mordobicie-od-snoop-dogga" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3970[/block]

Główna kampania składa się z 95 plansz, kolejne są coraz trudniejsze. Gracz poznaje nowe mechanizmy oraz sposoby na zaliczenie planszy. Rozgrywka jest urozmaicona, więc na pewno nie będziecie się nudzić. Są również i takie plansze, na których staje się do walki z olbrzymim bossem, czy dodatkowe miejsca z ukrytymi skarbami.

Rovio Stars presents Icebreaker: A Viking Voyage! - Out June 20

Jedyne, co mi się nie podoba w polityce wydawniczej Rovio, to rozróżnienie na wersję na iPhone'y i tablety. Zamiast odsłony uniwersalnej producent oferuje dwie osobne. Wersja dla telefonów z logo nadgryzionego jabłka kosztuje dolara. Za wersję HD dla iPada trzeba zapłacić 3 dolary. W aplikacji występują mikrotransakcje, ale niech Was to nie zniechęca. Gierka jest naprawdę świetna.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także