Aplikacja Dnia: Icy Tower 2, nowa odsłona kultowej gry

Aplikacja Dnia: Icy Tower 2, nowa odsłona kultowej gry
Zbyszek Kowal

17.06.2013 06:00, aktual.: 17.06.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza część Icy Tower to aplikacja kultowa wśród uczniów wielu szkół. Była to bowiem jedna z tych gier, które umilały nudne lekcje informatyki. Według szacunków twórców marka ta może się pochwalić ponad 40-milionową rzeszą fanów. Czy sequel pobije ten rekord?

Historię o graniu w Icy Tower podczas lekcji informatyki usłyszałem od swoich młodszych kolegów, którzy z rozrzewnieniem wspominają dzieło Free Lunch Design. Jestem przekonany, że druga część namiesza na rynku, choć nie ma ona już tej magii, którą cechowała się pierwsza część.

Obraz

Dwójka jest bardzo kolorowa i... irytująca. Zadanie polega na skakaniu po zapadających się pod ciężarem głównego bohatera schodkach, w górę wieży. Po drodze zbiera się monety niezbędne do zakupu różnego rodzaju bonusów w sklepiku. Ostatecznie jednak liczy się tylko pułap, do którego uda się dotrzeć.

Sterowanie jest proste, ale mało precyzyjne. Główna postać potrafi podskakiwać, ale dopiero gdy gracz wychyli urządzenie w lewo lub prawo, skok staje się dłuższy. Wychylanie można zastąpić stukaniem palcem w strzałki kierunkowe. Całkiem dobrze ten sposób sterowania sprawdza się na tabletach. Niestety, wspinaczka zależy bardziej od przypadku niż refleksu gracza.

Temple Jump Trailer

Oprawa graficzna z pewnością może się podobać. Soczyste kolory i klasyczne dla serii motywy nadają grze urok. Całkiem nieźle wyglądają drobne animacje, a podkład muzyczny (słychać go na filmiku) jest przyjemny dla ucha. Aplikacja powinna więc przypaść do gustu również młodszym graczom.

[solr id="komorkomania-pl-161262" _url="http://komorkomania.pl/3631,aplikacja-dnia-sparkle-2-kolejna-czesc-kultowej-gry-w-app-store" _mphoto="sparkle2-logo-161262-270-c4d166e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3930[/block]

Icy Tower 2 jest do pobrania za darmo z App Store jako program uniwersalny. Twórcy nie zadecydowali się na implementację usługi iCloud, więc wyniki nie są przenoszone między iPhone'em a iPadem. Oczywiście nie mogło zabraknąć mikrotransakcji, które na szczęście nie są niezbędne do gry.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)