Aplikacja Dnia: Jump Rampage idealne dla miłośników Doodle Jump

Aplikacja Dnia: Jump Rampage idealne dla miłośników Doodle Jump

Aplikacja Dnia: Jump Rampage idealne dla miłośników Doodle Jump
Zbyszek Kowal
18.03.2013 07:30, aktualizacja: 18.03.2013 08:30

Prezentujemy dziś grę, która nie jest jeszcze znana szerszej publiczności. Nie oznacza to jednak, że to zły kawałek kodu - wręcz przeciwnie. Miłośnicy klasycznego Doodle Jump powinni koniecznie zajrzeć do rozwinięcia wpisu.

Słowo wyjaśnienia na początek: to nie ja znalazłem Jump Rampage w sklepie Apple’a. Dostaliśmy bardzo miły list od dewelopera z prośbą o opublikowanie recenzji. Zerknęliśmy na filmik, później na screenshoty i daliśmy aplikacji szansę. Czy warto zagrać?

Obraz

Zdecydowanie tak! Zwłaszcza jeżeli lubicie gry pokroju Doodle Jump, na którym propozycja programistów z Hongkongu się opiera. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Jump Rampage jest bardziej kolorowy i ma ciekawszą rozgrywkę.

Celem jest osiągnięcie jak największej wysokości, którą można pochwalić się światu na Facebooku lub w rankingach Game Center. Zabawa nie ogranicza się jednak do skakania po platformach, jak w Doodle Jump. Po zebraniu specjalnych power-upów skoczny zielony kosmita wskakuje do minigierek, w których liczy się zręczność.

Obraz

Nie ma więc mowy o monotonnym skakaniu, tym bardziej że po drodze spotyka się wściekłe króliki, które tylko czekają na to, aby nas strącić w kosmiczną otchłań. Sterowanie odbywa się za pomocą akcelerometru. Wychylając telefon delikatnie w lewo lub prawo, ustala się trajektorię lotu lub skakania. Ciekawsze dopalacze (rakieta) odpala się po stuknięciu palcem w ekran.

[solr id="komorkomania-pl-142369" _url="http://komorkomania.pl/4679,wyciekly-informacje-na-temat-asphalt-8-infinity-wideo" _mphoto="asphalt-8-android-1-660x-2751eed.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3666[/block]

Od strony graficznej Jump Rampage nic nie można zarzucić. Gra utrzymana jest w zupełnie innej stylistyce niż Doodle Jump. Moim zdaniem prezentuje się znacznie lepiej niż nasze polskie Fat Jump. Kolory są żywe, a animacje wdzięczne. Widać to zresztą na dołączonych do wpisu obrazkach.

Jump Rampage - Download on iTunes

Jest jedna rzecz, która mi się nie spodobała. Gra kosztuje jednego dolara i jest to uczciwa cena za tytuł, do którego można wracać na kilka chwil przez dłuższy czas. Jednak implementację mikrotransakcji oraz obecność reklam w menu uważam za pomysły nietrafione. Być może jednak gra jest już przygotowana pod przyszłą promocję. Jeśli tak, oba rozwiązania są uzasadnione.

[plus] Znana i lubiana mechanika Doodle Jump

[plus] Miła dla oka oprawa graficzna

[plus] Urozmaicenia w rozgrywce

[minus] Reklamy i mikrotransakcje

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)