Aplikacja Dnia: Kultowy Another World w promocyjnej cenie!

Aplikacja Dnia: Kultowy Another World w promocyjnej cenie!19.08.2013 06:00
Aplikacja Dnia: Kultowy Another World w promocyjnej cenie!
Zbyszek Kowal

Another World, zaprojektowany i napisany tylko przez jednego człowieka, ponad 20 lat temu stanowił kwintesencję gier przygodowych na ówczesne komputery. Dzisiaj projekt Erica Chahi to tylko sentymentalna podróż do dawnych czasów, którą można odbyć na urządzeniach mobilnych. Cena biletu wynosi zaledwie 0,89 euro!

Fabuła gry się nie zmieniła. Gracz wciela się w postać Lestera Knighta Chaykina – młodego fizyka, który został teleportowany do innego świata, po tym jak piorun uderzył w akcelerator cząstek w czasie przeprowadzania eksperymentu. Trudno określić, czy jest to odległa przyszłość czy przeszłość. Jedno jest pewne: trzeba się zmagać z dziką fauną (uwaga na pełzające robale) oraz rasą humanoidalnych obcych.

412058608277389868

Gra jest pozbawiona dialogów, a mimo to doświadcza się wzruszeń, czuje się strach. W Another World każdy krok jest niepewny, w każdej chwili trzeba być przygotowanym na nagłą śmierć, której towarzyszy zazwyczaj makabryczna cutscenka. Na załączonym do wpisu trailerze możecie zobaczyć przykładową. Na szczęście liczba żyć jest nieskończona i po śmierci zaczyna się zabawę od aktualnego etapu. W 1991 roku niewiele gier mogło poszczycić się tego typu udogodnieniem.

Dla kogo jest ten tytuł? Przede wszystkim dla tych graczy, którzy pamiętają oryginał z lat dzieciństwa. W porównaniu z oryginałem odświeżono grafikę (można przełączyć się na klasyczną wersję), dorzucono kilka trybów trudności (da się przejść), usprawniono sterowanie oraz dostosowano muzykę do możliwości urządzeń z systemem iOS na pokładzie.

Another World - 20th Anniversary iOS Launch Trailer

[solr id="komorkomania-pl-182056" _url="http://komorkomania.pl/3189,app-store-inspekcja-nowy-uncharted-w-app-store-kultowe-pozycje-dla-fanow-fantastyki-oraz-gry-retro" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4277[/block]

W dniu premiery gra kosztowała 4,49 euro, co było przeszkodą dla osób chcących odbyć swoistą podróż w przeszłość. Obecnie Another Word jest dostępny w promocyjnej cenie 0,89 euro. To tytuł uniwersalny (świetnie wygląda na iPadzie) i wraz z osiągnięciami w usłudze Game Center stanowi łakomy kąsek dla dzisiejszych trzydziestolatków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)