Aplikacja Dnia: Kultowy Cut the Rope do pobrania za darmo!

Aplikacja Dnia: Kultowy Cut the Rope do pobrania za darmo!
30.08.2013 06:00
Aplikacja Dnia: Kultowy Cut the Rope do pobrania za darmo!
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Wydana przez Chillingo gra zdobyła wiele różnych nagród, w tym tak prestiżowe wyróżnienie jak brytyjskie BAFTA czy nominację do gry roku od Apple'a. Teraz ten niesamowity tytuł, który od dawna gości na urządzeniach milionów użytkowników, może być Wasz za darmo. Tej promocji nie możecie przegapić!

Głównym zadaniem gracza w Cut The Rope jest karmienie zielonego stworka (połączenie pokemona z żabą) cukierkami. Trudność polega na tym, że cukierek jest zawieszony na sznureczku, a nasz milusiński znajduje się zazwyczaj na drugim końcu planszy. Dostarczenie cukierka do mordki stworka nie jest proste.

412058940264940454

Koncept jest bardzo prosty. Rozgrywkę rozpoczynamy zazwyczaj od przecięcia sznurka (stąd tytuł gry), na którym wisi cukierek. Później trzeba zadbać o to, aby dostał się on do mordki zielonego stworka. Służą do tego bańki powietrza (unoszą łakocie do góry), inne sznurki, dmuchawki, a nawet suwaki. Elementów, w które trzeba stuknąć, przeciąć je lub przesunąć, jest wiele.

Na początku plansze są proste i ograniczają się do samych sznurków. Później robi się trudniej. Gracz musi się wykazać nie tylko umiejętnością logicznego myślenia. Czasami liczy się szybkość reakcji czy szybkie obliczenie kąta spadania. Efekt zawsze jest ten sam: cukierek musi trafić do mordki stworka, a po drodze zebrać trzy gwiazdki.

412058940265137062

No właśnie. Gwiazdki są równie ważne jak cukierek, ponieważ to one decydują, na jaką ocenę ukończyliśmy dany poziom. Za każdą planszę można otrzymać jedną, dwie lub trzy gwiazdki. Liczba gwiazdek jest niezbędna do odblokowania kolejnych plansz. Warto więc pogłówkować. Gra na skróty skutkuje tym, że w końcu i tak trzeba wrócić do wybranych plansz.

[solr id="komorkomania-pl-185318" _url="http://komorkomania.pl/3114,app-store-inspekcja-program-do-panoram-360-nowa-polska-produkcja-oraz-duzo-darmowych-gier" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4342[/block]

Twórcy przygotowali imponującą liczbę plansz - jest ich 375, każda inna. W praktyce przejście większości z nich zajmuje około 6-7 godzin. Całkiem sporo jak na grę logiczną, która przez wiele miesięcy rywalizowała z Angry Birds o palmę pierwszeństwa na rynku.

Cut the Rope Trailer

Zgodnie z informacją podaną przez producenta gra będzie darmowa tylko przez najbliższy tydzień. Nie przegapcie zatem szansy, aby pobrać jeden z najlepszych tytułów z App Store bezpłatnie. Użytkowników iPada odsyłam do wersji HD, a miłośnicy mniejszych ekranów mogą ściągnąć odsłonę dla iPhone’a stąd. Bawcie się dobrze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)