Aplikacja Dnia: Little Galaxy - gra z ukrytym przesłaniem

Aplikacja Dnia: Little Galaxy - gra z ukrytym przesłaniem
Zbyszek Kowal

20.08.2013 07:30, aktual.: 20.08.2013 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Codziennie w App Store pojawiają się tysiące nowych aplikacji. W większości są to gry, które nie grzeszą innowacyjnością. Czasami jednak w gąszczu przeciętnych tytułów trafiają się perełki. Jedną z nich chcę Wam dzisiaj przybliżyć. Panie i panowie, poznajcie Little Galaxy.

Codziennie w App Store pojawiają się tysiące nowych aplikacji. W większości są to gry, które nie grzeszą innowacyjnością. Czasami jednak w gąszczu przeciętnych tytułów trafiają się perełki. Jedną z nich chcę Wam dzisiaj przybliżyć. Panie i panowie, poznajcie Little Galaxy.

Produkcja studia bitmap Galaxy nie wyróżnia się nieprzeciętną oprawą graficzną czy mechaniką gry. Jest w niej jednak coś interesującego, co przykuło uwagę dziennikarzy poczytnego IGN - historia, która stała się inspiracją do przygotowania aplikacji.

Obraz

Twórcy gry spotkali chłopca, który z niewyjaśnionych bliżej przyczyn stracił wszystko i wszystkich. Poruszeni jego historią, postanowili napisać grę, która chociaż w pewnym stopniu pozwoli zrealizować marzenie chłopaka – chęć opuszczenia Ziemi w celu znalezienia dla siebie nowego domu.

Little Galaxy to gra, za pomocą której producenci chcą zebrać fundusze dla pokrzywdzonego przez los młodego człowieka. Oficjalnie chcą spełnić marzenie o przygotowaniu butów pozwalających na skakanie w kosmosie. W rzeczywistości chodzi o pieniądze na codzienną egzystencję. Czy pomysł wypali, to się dopiero okaże, sama idea wydaje się jednak jak najbardziej godna pochwały.

Official Little Galaxy Launch Trailer

Jak prezentuje się rozgrywka? Gracz wciela się w postać chłopca, który takowe buty już ma. Dzięki nim może skakać z planety na planetę, zbierając po drodze różnego rodzaju bonusy. Trudność polega na tym, że skok musi nastąpić w odpowiednim momencie. Planety wirują z różnymi prędkościami, niektóre z nich szybko się rozpadają. Podróż nie jest zatem beztroska.

[solr id="komorkomania-pl-182056" _url="http://komorkomania.pl/3189,app-store-inspekcja-nowy-uncharted-w-app-store-kultowe-pozycje-dla-fanow-fantastyki-oraz-gry-retro" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4283[/block]

Sterowanie ogranicza się do stukania jednym palcem w ekran. Jest intuicyjne i bardzo proste. Przejrzysta grafika, zgrabne animacje oraz chęć osiągania coraz lepszych wyników przyciągają do gry jak magnes. Twórcy chcą powiedzieć światu, że wszystko w życiu jest możliwe. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób na realizację marzeń. Jeżeli chcecie pomóc spełnić jedno z nich, to Little Galaxy można pobrać z App Store za 0,89 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)