Aplikacja Dnia: Lumi HD

Aplikacja Dnia: Lumi HD

Aplikacja Dnia: Lumi HD
Zbyszek Kowal
03.04.2013 06:00, aktualizacja: 03.04.2013 08:00

Wielkanocne promocje już za nami. Na rynku gier mobilnych zapanuje względny spokój do wysypu nowych tytułów pod koniec kwietnia i na początku maja. Oczywiście nie oznacza to, że w App Store wieje nudą. Dzisiaj do pobrania jest rewelacyjna platformówka w intrygującej oprawie graficznej.

Apple rozważnie wybiera gry i aplikacje, które promuje w ramach akcji Game of the Week. W 2013 roku tylko 52 programy z App Store dostąpią tego zaszczytu. Jednym z nich jest Lumi HD - interesująca, wciągająca gra platformowa.

Obraz

Fabuła jest bardzo prosta. Gdzieś w odległej galaktyce pojawiła się czarna siła, która spowiła ciemnością planetę, na której żyje sobie żółty stworek Lumi. Zadaniem kudłatego bohatera jest przywrócenie światłości w każdym zakątku planety.

Stworkiem steruje się za pomocą wirtualnej gałki (odpowiada za kierunek ruchu); stuka się palcem w ekran, gdy ma podskoczyć lub uruchomić jakąś akcję. Skacze się po różnego rodzaju platformach i zbiera do kolekcji świetliki niezbędne do aktywacji drzew mocy. Po zapaleniu trzech drzew plansza się rozświetla i można przejść do kolejnego poziomu.

Obraz

Oprócz zwykłego podskakiwania są magnetyczne wiry, w które można wskoczyć. Następnie za pomocą wirtualnej gałki można nadać kierunek, w którym wir nas wyrzuci. Łatwo się domyślić, że wiry są tak rozmieszczone na planszy, aby zmusić gracza do logicznego myślenia i korzystania z nich w odpowiedniej kolejności.

[solr id="komorkomania-pl-154213" _url="http://komorkomania.pl/4050,app-store-inspekcja-wielkanocny-przeglad-nowosci-i-przecen-w-app-store" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3715[/block]

Na początku każda plansza (oprócz samouczka) jest ciemna. Skacze się zatem trochę po omacku, widząc tylko kawałek planszy wokół głównego bohatera. Towarzyszą temu ciekawe efekty graficzne, które warto zobaczyć. Ogólnie cała przygoda opiera się na grze świateł oraz cieni.

Lumi for iPhone / iPod Touch - iPhone - HD Gameplay Trailer

Lumi HD objęto promocją dopiero wczoraj, więc jest sporo czasu, żeby ją pobrać (wersja na iPada). Oczywiście w App Store znajduje się również odsłona dla iPhone’a, także darmowa. Wersja dla telefonu nie jest jednak promowana przez Apple'a. Dobrej zabawy!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)