Aplikacja Dnia: Mahjong Elements HD

Aplikacja Dnia: Mahjong Elements HD
Zbyszek Kowal

02.04.2013 06:00, aktual.: 02.04.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święta, święta i po świętach! Tylko śnieg został i nie chce odejść. Frustracja w narodzie coraz większa, więc dzisiaj proponuję coś, co pozwoli ukoić skołatane nerwy. Za darmo można pobrać z App Store bardzo przyjemną grę znanej i cenionej firmy FDG Entertainment.

Mahjong, chińska gra logiczna, jest adresowana do specyficznej grupy ludzi. Nie każdy ma bowiem cierpliwość do wyszukiwania par klocków na planszy. Nie każdego też rajcuje pobijanie własnych rekordów w tak statycznej grze. Ale gdy dobrze się ją pozna, potrafi wciągnąć.

Obraz

Zasady gry w Mahjonga są niezmienne od setek lat. Twórcy Mahjong Elements HD również nie wprowadzali zmian w czymś, co jest doskonałe. Zadanie jest proste: trzeba ściągać klocki z takim samym obrazkiem na wierzchu aż do wyczyszczenia całego układu.

Usuwa się tylko takie pary klocków, które nie są zablokowane. Żaden inny klocek nie może znajdować się bezpośrednio powyżej usuwanego klocka ani z lewej lub prawej strony taki klocek nie może mieć sąsiada.

Obraz

Układ musi składać się z parzystej liczby klocków. Każdy z klocków występuje w grze w czterech egzemplarzach, poza specjalną grupą klocków prezentujących pory roku lub rośliny, które występują tylko raz. W innych grach można doszukać się różnych wariacji na temat gry w Mahjonga, ale tutaj postawiono na oryginalne zasady.

Najmocniejszą stroną gry z pewnością jest kolorowa grafika, stylizowana na cztery żywioły. Twórcy chwalą się nawet, że wszystkie układy zostały skomponowane przy współpracy z ekspertami od feng shui. Klocki można przybliżać lub oddalać, aby łatwiej było je usuwać. Gesty, z których korzysta się przy ustawieniu kamery, są intuicyjne.

Mahjong Elements HD for iPad Hands-On Gameplay

Otoczka towarzysząca oczyszczaniu układu z kolejnych klocków nie odbiega od ogólnie przyjętego kanonu dla gier w Mahonga. Jest opcja cofnij oraz podpowiedź, gdy utknie się w którymś momencie. Na bieżąco wyświetlane są informacje na temat liczby klocków do usunięcia oraz par do ściągnięcia. HUD zaprojektowano przejrzyście, nie przeszkadza podczas grania.

[solr id="komorkomania-pl-152246" _url="http://komorkomania.pl/4106,aplikacja-dnia-star-wars-pinball" _mphoto="star-wars-pinball-logo-1-6d2fade.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3710[/block]

Prezentowana na obrazkach gra to wersja HD, która uruchomi się tylko na iPadzie. W sklepie z aplikacjami Apple’a znajdziecie także odsłonę dla iPhone’a. Obie gry są do pobrania za darmo. Promocja może skończyć się w każdej chwili, warto więc zaoszczędzić kilka dolarów i pobrać Mahjong Elements już teraz bez opłat.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)