Aplikacja Dnia: Neuroshima Hex, doskonała polska planszówka w promocyjnej cenie!

Aplikacja Dnia: Neuroshima Hex, doskonała polska planszówka w promocyjnej cenie!

Aplikacja Dnia: Neuroshima Hex, doskonała polska planszówka w promocyjnej cenie!
Zbyszek Kowal
07.06.2013 06:00, aktualizacja: 07.06.2013 08:00

Polacy potrafią projektować naprawdę ciekawe i dobre gry planszowe, czego świetnym przykładem jest Neuroshima Hex autorstwa Michała Oracza, wydana przez wydawnictwo Portal. Odsłona dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka zrobiła karierę w App Store. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zagrać, to warto skorzystać z obecnej promocji!

Neuroshima Hex to fenomen. Zazwyczaj gry planszowe nie wzbudzają wielkich emocji (wyjątkiem jest Monopoly EA) w sklepie Apple’a. Świat kocha gry zręcznościowe, casuale i trójwymiarowe gry akcji. Jednak dla tej logiczno-taktycznej strategii użytkownicy iPhone’ów, iPodów touch oraz iPadów zrobili wyjątek.

Obraz

Wprawdzie polska produkcja nie doczekała się jeszcze jedynki w Stanach Zjednoczonych, ale świetnie radzi sobie w swojej niszy, zdobywając rozliczne nagrody. W końcu zdobycie tytułu Gry Roku, nawet jeśli przyznają go pomniejsze serwisy branżowe, nie jest zadaniem prostym. Poza tym gra utrzymuje się na wysokim miejscu w prestiżowym rankingu BoardGameGeek.

Akcja Neuroshimy Hex rozgrywa się w postnuklearnym świecie, w którym różne siły walczą o prawo do życia. Rozgrywka toczy się na planszy podzielonej na 19 heksagonalnych pól. Gracz steruje jedną z następujących armii: Maszyny Molocha, Posterunek, Mutanci Borgo, Gang Hegomonii, reprezentowanych przez 35 heksagonalnych żetonów każda.

Neuroshima Hex Trailer

Od dnia premiery gra była wielokrotnie aktualizowana o dodatkowe paczki z armiami do wykorzystania, które można nabyć również za pośrednictwem miktrotransakcji. Co ciekawe, od wersji 2.0 dostępny jest asynchroniczny tryb multiplayer, który znacznie rozszerza możliwości aplikacji.

[solr id="komorkomania-pl-159884" _url="http://komorkomania.pl/3701,app-store-inspekcja-promocje-od-gigantow-branzy-oraz-ciekawe-aplikacje-uzytkowe-na-ipada" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3902[/block]

Za przeniesienie planszówki na urządzenia z iOS na pokładzie odpowiada polska firma Big Daddy’s Creations, która po raz kolejny w ostatnim czasie przeceniła swoją grę w App Store. Ta uniwersalna aplikacja (jedna wersja dla iPhone’a oraz iPada) kosztuje teraz 2,69 euro. Obniżka ceny o połowę to dobra okazja, żeby zastanowić się nad zakupem. Jeżeli nie jesteście do końca przekonani, spróbujcie darmowej wersji lite.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)