Aplikacja dnia: Nietuzinkowe World of Goo HD po raz pierwszy za darmo!

Aplikacja dnia: Nietuzinkowe World of Goo HD po raz pierwszy za darmo!
Zbigniew Kowal

01.12.2013 21:00, aktual.: 02.12.2013 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdybym mógł, to dmuchnąłbym w trąby jerychońskie, żeby ogłosić światu, że jedna z najbardziej oryginalnych gier w App Store jest do pobrania za darmo. Niestety, takiej możliwości nie mam, więc informuję Was o tym na naszym blogu. Koniecznie przekażcie informację dalej, naprawdę warto!

World of Goo to oryginalna gra logiczna opracowana przez ekipę 2D Boy. Nowatorskie podejście twórców do tematu zapewniło projektowi ogromną popularność. Gra zgarnęła kilka prestiżowych nagród, zwyciężyła na przykład w kategoriach „innowacyjność” oraz „techniczna doskonałość” na Independent Games Festival.

Zadaniem gracza jest skonstruowanie swoistego rusztowania z lepkich kulek Goo, które pod względem budowy przypominają galaretowatą maź. Przy budowaniu trzeba wziąć pod uwagę prawa fizyki silnie oddziałujące na elastyczne spojenia rusztowania. Konstrukcja może się wydłużać lub skręcać bezwładnie w wyniku sił działających na każdy element. Celem jest dotarcie do wyjścia, które zazwyczaj zawieszone jest dość wysoko.

Obraz

Cały świat w Goo jest żywy. Wszystko, co stanowi tło i podstawę do budowy, elementy, o które wieżę można oprzeć, do których można się przykleić, to groteskowe stworzenia wyrażające skrajne emocje: od zdziwienia, przez radość, po gniew. Klimat jest specyficzny: czasem ma się ochotę jak najszybciej skończyć etap, byle tylko opuścić planszę, a czasem spieszy się już mniej, tak przykuwające jest tło zabawy.

World of Goo HD, czyli uniwersalna wersja na tablety i smartfony z logo Apple'a, jest w tej chwili dostępna do pobrania za darmo. Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja, ale zważywszy na jakość produktu i ponadczasowy koncept, powinniście pobrać go natychmiast!

World of Goo Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)