Aplikacja Dnia: Prince of Persia Retro - legendarna platformówka do pobrania za darmo!

Aplikacja Dnia: Prince of Persia Retro - legendarna platformówka do pobrania za darmo!
Zbyszek Kowal

19.07.2013 07:05, aktual.: 19.07.2013 09:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z kultowymi grami komputerowymi z przeszłości jest pewien problem. Z jednej strony mamy do nich sentyment i pamiętamy, jak pochłaniały nas bez reszty. Gdy jednak zagramy w nie dzisiaj, zaczynamy się zastanawiać, co nas tak kiedyś frapowało. Możecie urządzić sobie taką wycieczkę w przeszłość z Prince of Persia Retro.

Książę Persji to bez wątpienia tytuł legendarny. Wydana w 1989 roku przez firmę Broderbund Software platformówka podbiła serca milionów ówczesnych graczy. Mało ktoś dziś pamięta, że pierwotną platformą dla Prince of Persia były komputery Apple II, dopiero później ukazały się porty na Atari, Amigę oraz PC.

Obraz

Stworzona przez Jordana Mechnera gra zręcznościowa w końcu pojawiła się także na urządzeniach mobilnych. Grafika jest utrzymana w stylu retro, ale została przystosowana do dzisiejszych rozdzielczości. Na urządzeniach wyposażonych w Retinę wygląda bardzo ładnie. Nadal jest to gra niełatwa do przejścia.

Gracz wciela się w postać tytułowego księcia, który musi uratować księżniczkę przed śmiercią. Paskudny wezyr Jaffar chce przejąć władzę nad Persją, a jedyną drogą do tego jest ślub z księżniczką. Oczywiście księżniczka kocha tytułowego księcia i ani myśli wiązać się z wezyrem. Jaffar porywa więc księcia i wtrąca go do lochu. Zadaniem gracza jest uwolnienie go.

W lochach, jak to w lochach, są pułapki, strażnicy oraz tajemnicze mikstury, które mogą wzmocnić lub osłabić postać. W tej grze umiera się bardzo często. Kluczem do sukcesu jest więc cierpliwość i zapamiętywanie drogi, którą należy podążać. Sterowanie ograniczono do strzałek kierunkowych oraz kilku przycisków akcji.

[solr id="komorkomania-pl-174764" _url="http://komorkomania.pl/3377,aplikacja-dnia-deus-ex-the-fall-z-jailbreakiem-nie-pograsz" _mphoto="deus-ex-logo-174764-240x-673c8b8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4076[/block]

Zgodnie z zapowiedzią twórców gra będzie dostępna bezpłatnie do pobrania w App Store przez siedem najbliższych dni. Nie radzę się jednak ociągać. Dla osób pamiętających księcia z dawnych platform będzie to fajna podróż w przeszłość. Z kolei nowi gracze mają okazję zobaczyć w akcji kultową platformówkę. Powodzenia w przejściu gry!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)