Aplikacja Dnia: Rayman Jungle Run za dolca!

Aplikacja Dnia: Rayman Jungle Run za dolca!
Zbyszek Kowal

11.06.2013 06:07, aktual.: 11.06.2013 08:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawałoby się, że w dniu, w którym Apple zaprezentuje iOS 7, w App Store będzie wiało nudą. Tymczasem również w tak medialnym dniu mogą pojawić się zaskakujące promocje. Gra roku 2012 jest dostępna do pobrania za dolara!

Wydawałoby się, że w dniu, w którym Apple zaprezentuje iOS 7, w App Store będzie wiało nudą. Tymczasem również w tak medialnym dniu mogą pojawić się zaskakujące promocje. Gra roku 2012 jest dostępna do pobrania za dolara!

Rayman Jungle Run został opracowany na autorskim silniku UbiArt, który użytkownicy konsoli mogli już podziwiać w Rayman Origins. Zresztą bardzo wiele elementów rozgrywki, muzykę oraz samą grafikę zapożyczono z konsolowej odsłony ostatniego Raymana. Co za tym idzie – gra zyskała niesamowitą oprawę audiowizualną.

Obraz

Ubisoft postawił na absolutny minimalizm. Sterowanie ogranicza się w większości do stukania palcem w ekran. Rayman cały czas pędzi do przodu, a gracz tylko w odpowiednim momencie stuka, aby podskoczyć, chwycić linę czy zawisnąć na chwilę w powietrzu jak helikopter. Wyjątkiem jest przycisk pięści, którego używa się na ostatnich 10 planszach. Wcześniejsze etapy pokonuje się za pomocą jednego przycisku. Proste i funkcjonalne rozwiązanie.

Główny i jedyny tryb gry składa się z 70 plansz, które można przejść na dwa sposoby. Pierwszy wymaga tylko przejścia etapu od punktu startowego do mety. Unika się pułapek, zbiera złote robaki i przeskakuje dalej. Tak poprowadzona rozgrywka kończy się po maksymalnie 3 godzinach. Nie to jednak jest w Raymanie najważniejsze. Istotne jest to, aby każdą planszę ukończyć na 100 procent. Oznacza to, że nie można zostawić ani jednego robaka.

Obraz

Design plansz jest po prostu bajeczny. Każda jest inna, każda dostarcza wiele emocji. Rayman skacze na kwiatowych trampolinach, ślizga się po kłączach roślin lub huśta się na magicznych rączkach. Baśniowa kraina, którą twórcy nazwali Rozdrożem Marzeń, urzeka swoim pięknem. I nie ma znaczenia, czy macie telefon z Retiną na pokładzie czy nie.

[solr id="komorkomania-pl-161536" _url="http://komorkomania.pl/3611,app-store-inspekcja-gangstar-vegas-od-gameloftu-polskie-bridgy-jones-oraz-ciekawe-aplikacje-uzytkowe" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3911[/block]

Wprawdzie Rayman Jungle Run jest platformówką 2D, ale animacja postaci oraz tła w oddali tworzą niesamowity klimat. Uroku rozgrywce dodają również efekty dźwiękowe i fenomenalny pokład muzyczny. Jeżeli zaryzykujecie grę w słuchawkach, gwarantuję, że motyw przewodni będziecie później nucić w drodze do szkoły lub pracy.

Rayman Jungle Run - LaunchTrailer [US]

Dla wielbicieli Raymana oraz gier platformowych pozycja godna polecenia. Dla pozostałych to niepowtarzalna szansa na zakochanie się w tego typu produkcjach lub w samym Raymanie. Grę można pobrać za dolara. Za taką cenę - brać w ciemno!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)