Aplikacja Dnia: Star Wars Knights of the Old Republic niespodziewanie w App Store!

Aplikacja Dnia: Star Wars Knights of the Old Republic niespodziewanie w App Store!31.05.2013 09:00
Zbyszek Kowal

Mało kto spodziewał się, że mobilny KOTOR zawita do App Store. Nie było wielkiej kampanii reklamowej, prasa milczała jak zaklęta. Tymczasem pierwszy cRPG osadzony w świecie Gwiezdnych wojen jest dostępy do pobrania! Uwaga: cena jest wzięta z kosmosu.

Premiera Star Wars Knights of the Old Republic w App Store zaskoczyła niemal wszystkich. Tylko poczciwe IGN puściło parę kilkanaście godzin przed pojawieniem się gry w sklepie. Zdziwienie było tak duże, że nawet dziennikarze New York Timesa wątpili, czy ich koledzy po fachu rzeczywiście trzymali grę w rękach.

Chętni na zakup muszą się przygotować na obostrzenia. Aplikacja wymaga ponad 2,5 GB wolnego miejsca na iPadzie. Pojawiła się tylko w wersji na tablet Apple’a. Naturalnie użytkownicy iPada pierwszej generacji mogą o zagraniu w KOTOR-a tylko pomarzyć.

Star Wars: Knights of the Old Republic kosztuje 10 dolarów, czyli tyle co gra w wersji desktopowej! Mimo to tytuł, który bawił środowisko graczy ponad 10 lat temu, wspina się na pierwsze miejsca w rankingach. Nawet w takim kraju jak Polska! A przecież niechętnie płacimy za gry mobilne.

Star Wars®: Knights of the Old Republic™ - Universal - HD Gameplay Trailer

Według IGN gra zapewnia takie same emocje jak odsłona na PC. Gracz zostaje przeniesiony o 4000 lat wstecz (akcja dzieje się przed wydarzeniami pokazanymi w filmach z serii Star Wars). Odwiedza Starą Republikę, w której trwa odwieczna walka między Jedi a złymi Sith. Od strony technicznej gra przypomina Baldurs Gate. Rozgrywka nie jest jednak obserwowana z rzutu izometrycznego, tylko w pełnym 3D z kamerą dynamicznie podążającą za akcją.

[solr id="komorkomania-pl-159753" _url="http://komorkomania.pl/3708,aplikacja-dnia-tetris-blitz-ile-jestes-wstanie-ugrac-w-2-minuty" _mphoto="tetris-blitz-logo-159753-883371c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3880[/block]

Dziennikarz IGN-u w swojej recenzji narzekał na dotykowe sterowanie, które utrudnia zabawę. Czy warto zatem wydać 10 dolarów na tytuł sprzed 10 lat? Dla fanów Gwiezdnych wojen jest to pozycja obowiązkowa, ja jednak poczekam na obniżkę, która prędzej czy później musi się pojawić.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)