Aplikacja Dnia: Tetris Blitz, ile jesteś w stanie ugrać w 2 minuty?

Aplikacja Dnia: Tetris Blitz, ile jesteś w stanie ugrać w 2 minuty?
Zbyszek Kowal

24.05.2013 06:00, aktual.: 24.05.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O dziele Aleksieja Pażytnowa napisano już tak wiele, że nie warto powtarzać ponownie całej historii. Wystarczy bowiem tylko powiedzieć, że stworzony w 1984 roku Tetris doczekał się miana gry wszech czasów. Electronic Arts postanowiło po raz kolejny spieniężyć warty milionów dolarów pomysł w popularnym ostatnimi czasy modelu fremium. Jak wyszło?

O dziele Aleksieja Pażytnowa napisano już tak wiele, że nie warto powtarzać ponownie całej historii. Wystarczy bowiem tylko powiedzieć, że stworzony w 1984 roku Tetris doczekał się miana gry wszech czasów. Electronic Arts postanowiło po raz kolejny spieniężyć warty milionów dolarów pomysł w popularnym ostatnimi czasy modelu fremium. Jak wyszło?

Tetris Blitz to próba połączenia nieśmiertelnej rozgrywki z najnowszym modelem na zarabiania dzięki funkcji in app purchase. Podstawowe zasady gry są znane od wielu lat. Gracz musi układać pojawiające się na górze ekranu klocki w wiersze na dole planszy. Klocki rzecz jasna mają różny kształt, a gracz może każdy klocek obracać oraz przesuwać w poziomie.

Obraz

Odsłona Blitz oferuje znacznie większe urozmaicenie. Najwidoczniejszą zmianą w stosunku do oryginału jest limit czasowy. Mamy dwie minuty na układanie pełnych linii za które dostajemy punkty. Wynik uzbierany w tym czasie trafia do rankingu oparty o znajomych z Facebooka. Standardowo usługa Game Center została przez EA pominięta.

Rozgrywka wspierana jest również przez power-upy, które w bardzo znaczący sposób wpływają na zabawę. Każdy z nich kosztuje jednak odpowiednią liczbę monet, które zarabiamy za każdą grę. Oczywiście aplikacja jest tak pomyślana, aby po kilkunastu grach pieniądze się nam skończyły.

Obraz

Co wtedy? Możliwości jest kilka. Możemy skoczyć do sklepiku gdzie za dodatkową gotówkę możemy kupić złote monety. Możemy również skorzystać z mini koła fortuny (ładowane co kilka godzin) i wylosować coś ciekawego lub korzystać z prezentów od znajomych którzy publikują je na Facebooku. Jest też także możliwość wykonywania dodatkowych zadań w strefie free coins.

Tego ostatniego nie polecam. W znakomitej większości zadań musimy się gdzieś zarejestrować lub podać swój numer telefonu. Gdyby i tego było mało, w grze zaimplementowano reklamy, które w prawdzie w mało nachalny sposób, ale zawsze psują obraz całości. Innymi słowy gra jest przygotowana pod wieloma względami (reklamy, Facebook, zadania, mikrotransakcje) do zarabiania na swoich graczach.

Tetris® Blitz - Universal - HD Gameplay Trailer

Oprawa graficzna jest bardzo schludna i nawiązuje do takich tytułów jak Bejeweled Blitz lub Jewel Quest. Jest kolorowo a power-upy mogą pochwalić się całkiem przyjemnymi animacjami. Rozgrywka pomimo tego że faworyzuje tych co płacą, potrafi wciągnąć na kilka dłuższych chwil. Przyznam również że remake oryginalnej ścieżki dźwiękowej wpada w ucho.

[solr id="komorkomania-pl-159656" _url="http://komorkomania.pl/3714,aplikacja-dnia-wielki-hit-rovio-angry-birds-space-za-darmo" _mphoto="angry-space-logo-159656--21a9c48.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3870[/block]

Tetris Blitz jest do pobrania za darmo z Google Play oraz Apple App Store. Gra jest aplikacją uniwersalną, więc bez problemu uruchamia się zarówno na tabletach jak i telefonach. Pierwsze wyniki oraz rankingi są bardzo obiecujące. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił. Ten tytuł ma szansę ostro namieszać na rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)