Aplikacja Dnia: The Mushroom Book, wyrusz z iPhone'em do lasu na grzyby!

Aplikacja Dnia: The Mushroom Book, wyrusz z iPhone'em do lasu na grzyby!

Aplikacja Dnia: The Mushroom Book, wyrusz z iPhone'em do lasu na grzyby!
Zbyszek Kowal
10.06.2013 06:08, aktualizacja: 10.06.2013 08:08

Czy wiecie, czym różni się mleczaj smaczny od pieprzniczki szarawej? A może pierwszy raz słyszycie o takich grzybach? Jeśli tak, nie powinniście wyruszać do lasu bez polskiej aplikacji The Mushroom Book. Wprawionym grzybiarzom może ona posłużyć jako kieszonkowy leksykon.

Z pewnością zastanawiacie się, skąd wytrzasnąłem program tego typu. Cóż, przyznaje się bez bicia, że nie wynikało to z pasji do zbierania grzybów. Otrzymaliśmy prośbę od twórców aplikacji (Emilia Dominiak, Dominik Warszewski, Janusz Jankowski) o zaprezentowanie jej czytelnikom.

412056283861221932

Pomyśleliśmy, że miło będzie dla odmiany polecić polską produkcję. The Mushroom Book wydaje się całkiem ciekawym kawałkiem kodu i, co najważniejsze, użytecznym. Jest to zbiór krótkich, ale wyczerpujących opisów najpopularniejszych polskich grzybów. Teksty i fotografie były konsultowane z grzyboznawcami.

Aplikacja pozwala na zidentyfikowanie grzybka na podstawie jego cech głównych. Trzeba tylko wybrać rodzaj kapelusza, nóżki oraz podłoża, w jakim znajduje się znaleziony grzyb, aby otrzymać podpowiedź, z jakim znaleziskiem ma się do czynienia.

412056283861418540

[solr id="komorkomania-pl-159884" _url="http://komorkomania.pl/3701,app-store-inspekcja-promocje-od-gigantow-branzy-oraz-ciekawe-aplikacje-uzytkowe-na-ipada" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3905[/block]

Oczywiście aplikację należy traktować jako dodatek do wiedzy o grzybach, a nie jej jedyne źródło. Atlas Grzybów można pobrać za darmo z App Store, jeżeli więc planujecie wyprawę do lasu, warto zainteresować się tematem. Uwaga: część opisów jest zablokowana. Pełną wersję można odblokować za niecałego dolara.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)