Aplikacja Dnia: Wielki hit Rovio, Angry Birds Space, za darmo!

Aplikacja Dnia: Wielki hit Rovio, Angry Birds Space, za darmo!
Zbyszek Kowal

23.05.2013 06:00, aktual.: 23.05.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angry Birds Space szło jak burza. Zaledwie 3 dni po premierze pobrano 10 milionów kopii tej wspaniałej gry. Po ponad miesiącu Rovio pochwaliło się 100 milionami pobrań. Ile będzie teraz, gdy gra stała się darmowa? Nawet nie próbujcie szacować, tylko ściągajcie!

Angry Birds Space szło jak burza. Zaledwie 3 dni po premierze pobrano 10 milionów kopii tej wspaniałej gry. Po ponad miesiącu Rovio pochwaliło się 100 milionami pobrań. Ile będzie teraz, gdy gra stała się darmowa? Nawet nie próbujcie szacować, tylko ściągajcie!

Fabuła Angry Birds Space była znana długo przed ukazaniem się gry. Pewnego dnia na niebie pojawia się portal, przez który wpada dziwny, lodowy ptak. Zaraz za nim zjawia się kosmiczna świnia siedząca za sterami robota kradnącego jajka.

Obraz

Następuje chwila konsternacji i grupa ptaszków wskakuje w portal w pogoni za kolejnym złodziejem jajek. Podczas podróży ptaszki przechodzą metamorfozę, przybierają futurystyczny wygląd, a niektóre z nich otrzymują specjalne zdolności. Wszystko po to, aby dopasować się do nowej mechaniki gry, w której grawitacja odgrywa najważniejszą rolę.

Tuż po filmie wprowadzającym okazuje się, że mamy do czynienia ze sprawdzonym interfejsem i menusami. Kampania podzielona jest na kilka światów, do przejścia jest ponad 160 plansz. Naturalnie za każdą można otrzymać maksymalnie trzy gwiazdki.

Obraz

Grafika się nie zmieniła. Nadal jest to kolorowa, płaska plansza, doskonale znana z poprzednich wersji. Świnie chowają się za tymi samymi przeszkodami (drewno, lód, kamień), a ptaszki wystrzeliwuje się z tej samej procy.

Jest jednak jedna istotna różnica. Wszystko rozgrywa się w kosmosie, więc obowiązują inne prawa. Trzeba brać pod uwagę grawitację planet, na których chowają się zielone świnki. Po wystrzeleniu ptaszka z procy porusza się on w linii prostej, aż do momentu gdy wpadnie w pole grawitacyjne planety, która zakrzywia trajektorię lotu.

Angry Birds Space Gameplay

Być może brzmi to skomplikowanie, ale jest dużo prościej niż w innych wersjach Angry Birds. Dlaczego? Otóż przed wystrzeleniem ptaszka z procy widać narysowaną przewidywaną trajektorię lotu. Gdy dobierze się odpowiedni kąt wystrzału, dokładnie wiadomo, jak ptaszysko poleci. Oczywiście logiczne myślenie i refleks są konieczne, aby przejść trudniejsze plansze.

[solr id="komorkomania-pl-154829" _url="http://komorkomania.pl/4002,aplikacja-dnia-tekken-card-tournament" _mphoto="tekken1-154829-252x168-3a2c94bdc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3869[/block]

Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja, dlatego polecam jak najszybciej pobrać grę. Rovio jako jedna z nielicznych firm nadal wydaje swoje gry w dwóch wersjach. Właściciele iPadów powinni zerknąć na Angry Birds Space HD, a użytkownicy iPhone'ów pobierają wersję zwykłą. Miłego grania!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)