Aplikacja na WP7 mierząca poziom hałasu

Aplikacja na WP7 mierząca poziom hałasu
Zbyszek Kowal

12.12.2011 08:00, aktual.: 12.12.2011 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hałas jest szkodliwy dla zdrowia, utrudnia wypoczynek i koncentrację oraz zmniejsza wydajność. Czy poziom dźwięku w Twoim otoczeniu nie zagraża zdrowiu? Teraz możesz sprawdzić natężenie hałasu, używając aplikacji Decibel Meter.

Za pomocą smartfona można zmierzyć poziom hałasu i podjąć działania mające na celu ustrzeżenie się przed jego skutkami. Aplikacja Decibel Meter wykorzystuje wbudowany mikrofon, który mierzy poziom natężenia odgłosów.

Wystarczy uruchomić miernik decybeli i rozpocząć automatyczne pobieranie próbek dźwięków. Każdy mikrofon ma inne parametry, od których uzależniona jest czułość pomiaru –  należy zapoznać się z instrukcją oraz zwiększyć skalę miernika przed pierwszym użyciem. Dokładność pomiaru zależy również w dużym stopniu od jakości mikrofonu.

Obraz

Liczba pobrań Decibel Meter na całym świecie przekroczyła 60 000. W Niemczech pobrano aplikację ponad 15 500 razy, w USA aż 12 000, w Wielkiej Brytanii ponad 9 000, a liczba zadowolonych użytkowników wciąż rośnie.

Najnowsza wersja Decibel Meter ma interfejs wykorzystujący funkcjonalność Mango oraz zgodny z wytycznymi Metro. Dostępna jest w Microsoft Marketplace od 8 grudnia 2011. Przyjazny design i prosta kalibracja czynią z Decibel Meter praktyczną pomoc w zwalczaniu hałasu.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: Free oraz Profesional. W tej drugiej wykres poziomu dźwięku tworzony jest w czasie rzeczywistym, istnieje też możliwość przeprowadzenia rejestrowanego pomiaru. Z jego wyników da się odczytać statystyki poziomu dźwięku w otoczeniu.

Źródło: jojomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)