Aplikacja Filmweb spełnia oczekiwania polskich użytkowników

Aplikacja Filmweb
Aplikacja Filmweb
Krystian Bezdzietny

20.11.2012 21:00, aktual.: 20.11.2012 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wielu zapowiedziach i długim okresie testów aplikacja Filmweb w końcu pojawiła się w App Store. Program wywołał w polskiej blogosferze technologicznej sporo pozytywnych emocji. Po dniu zabawy aplikacją myślę, że słusznie...

Aplikacja Filmweb
Aplikacja Filmweb

Pierwsza a zarazem główna sekcja mobilnego Filmwebu to W kinach, która jest ciekawą wyszukiwarką lokalną. Dzięki niej można sprawdzić szybko, jaki ciekawe seanse są w kinach w pobliżu (Filmweb korzysta z odbiornika GPS i na tej podstawie wyświetla pobliskie kina). Dzięki tej funkcji da się sprawdzić kiedy, co i gdzie jest grane. Z poziomu tego okna można też wyświetlić informacje na temat wybranych filmów, czyli skrócone opisy fabuły, oceny, odnośniki do Gustomierza, kadry z filmu i - co najważniejsze - zwiastuny.

Aplikacja Filmweb
Aplikacja Filmweb

Dzięki sekcji TV można dowiedzieć się co ciekawego jest emitowane danego dnia w telewizji, a także skorzystasz z funkcji Zaplanowane. Dostępna jest też opcja Nie przegap, będąca wykazem interesujących programów telewizyjnych w wybranym dniu.

[solr id="komorkomania-pl-136713" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5013,weboffline-czyli-przegladanie-stron-offline-w-chromie-dla-ios-a" _mphoto="webofflineforchrome1-136-0edf9f8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3068[/block]

W mobilnej odsłonie Filmwebu nie mogło zabraknąć genialnej funkcji tego serwisu - Gustomierza. Jej zadaniem jest prezentowanie filmów, które mogą nas interesować. Wyświetlanie propozycji bazuje na ocenach innych filmów więc, aby skorzystać z Gustomierz najpierw trzeba zając się określeniem swojego gustu filmowego.

Aplikacja Filmweb
Aplikacja Filmweb

Jak wspomniałem wyżej, aplikacja Filmweb to też łatwy i wygodny dostęp do zwiastunów. Po otwarciu czwartej sekcji programu pojawią plakaty najnowszych filmów, które są hiperłączami do ich trailerów. Wybranie takiej pozycji spowoduje natychmiastowe rozpoczęcie odtwarzania materiału wideo. Ostatnia sekcja to Profil, czyli miejsce, gdzie wierni użytkownicy Filmwebu mogą zarządzać swoim kontem. Mają dostęp do swoich ocen filmowych, rekomendacji, działu Chcę zobaczyć, listy znajomych itd.

Filmweb zbiera świetne recenzje

Patrząc na pojawiające się od wczoraj opinie moich kolegów blogerów, jak i użytkowników widać, że mobilny Filmweb to jedna z najcieplej przyjętych polskich aplikacji w ciągu ostatnich miesięcy. Przemysław Pająk ze Spider's Web w swojej recenzji nie szczędził pochwał twórcom i przyznał Filmwebowi maksymalną notę. Jego opinię dobrze oddaję te słowa:

Szczerze wyznam, że nie jestem wielkim fanem przeglądarkowej wersji serwisu Filmweb. Jest on dla mnie nieco skomplikowany pod względem nawigacyjnym, a szata graficzna raczej odstaje od aktualnych standardów związanych z layoutem nowoczesnych serwisów internetowych. Zupełnie odwrotne odczucia mam w przypadku aplikacji mobilnej Filmwebu. Jak mam nadzieję udało mi się powyżej udowodnić, Filmweb w postaci aplikacji na iPhone’a to nie tylko niezwykle skrupulatnie przemyślany produkt pod względem nawigacyjnym, ale także świetnie wyglądająca i funkcjonująca aplikacja. Z takiego Filmwebu po prostu chce się często korzystać.

Podobnego zdania są również redaktor Antyapps.pl, który mocno zachwala szybkość działania aplikacji:

Co mnie zaskoczyło najbardziej, to w niektórych przypadkach aplikacja działa o wiele szybciej niż sam serwis, co tylko mogę zaznaczyć na plus. Co więcej, dużo bardziej podoba mi się kompaktowe podejście do informacji prezentowane przez ten produkt, niż załadowana widgetami strona główna serwisu. Generalnie trudno mi powiedzieć coś złego o tej aplikacji. Spełnia swoją funkcję, i choć może graficznie nie zachwyca, to jednak jest to porządnie przygotowana produkcja.

Niemniej przychylne noty Filmweb na iOS zbiera od samych użytkowników. Zresztą zobaczcie sami:

Aplikacja sprawuje się rewelacyjnie, i co najważniejsze - działa szybko i płynnie. Ode mnie 5 gwiazdek! Czekam teraz na jakąś fajną wersję dla iPada. Większy ekran daje potencjał do bardzo ciekawie zaprojektowanej aplikacji :)

tomit, forum MyApple.pl

Z niecierpliwością czekam na wersję pod Windows Phone. Niestety strona filmweb jest zbyt przeładowana treścią i grafikami, żeby dało się z niej wygodnie korzystać z urządzeń mobilnych. Bardzo dobrze, że dostrzeżona została potrzeba stworzenia aplikacji.

Patrząc na opinię w Sieci i pozytywne recenzje można odnieść również wrażenie, że spora część użytkowników długo czekała na premierę mobilnej aplikacji Filmwebu, a twórcom udało się nie zawieść ich oczekiwań. Nie dziwię się zresztą. W końcu mamy polskiego IMDb.

Program można pobrać obecnie za darmo z App Store’a, a wkrótce powinna pojawić się wersja na inne platformy. Artur Gortych, założyciel Filmwebu już teraz zapowiedział edycje aplikacji na Androida i Windows Phone'a:

Zaczęliśmy od wersji iOS, w najbliższych tygodniach udostępnimy bardzo ważną dla nas wersję aplikacji na Androida. Myślę też, że na początku roku będziemy mogli zrobić niespodziankę posiadaczom telefonów z systemem Windows Phone.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)