Aplikacja Google Maps jeszcze lepsza. Podczas nawigowania skorzystasz ze Street View

Aplikacja Google Maps jeszcze lepsza. Podczas nawigowania skorzystasz ze Street View

Aplikacja Google Maps jeszcze lepsza. Podczas nawigowania skorzystasz ze Street View
Łukasz Skałba
17.05.2017 10:42, aktualizacja: 17.05.2017 15:22

Map Google'a nie trzeba nikomu przedstawiać. Korzysta z nich niemal każdy, niezależnie od tego, czy po mieście przemieszcza się samochodem, komunikacją miejską czy pieszo. Wersja na Androida właśnie dostała aktualizację, która wnosi bardzo przydatną nowość.

W aplikacji Google Maps, nawigując, w każdej chwili możemy wysunąć z dołu ekranu panel o nazwie "szczegóły trasy". Ułatwia on odnalezienie się w miejskiej dżungli i pozwala sprawdzić najbliższych kilka manewrów. Teraz funkcjonalność tej części aplikacji wskoczyła na zupełnie nowy poziom. Google zintegrował z nią rozwiązanie Street View.

Już nigdy się nie zgubisz

Google Street View to bardzo praktyczna usługa, która umożliwia zobaczenie interesującego nas miejsca w formie sferycznego zdjęcia. Przydaje się to na przykład wtedy, gdy chcemy zobaczyć, jak wygląda miejsce docelowe naszej podróży. A co, gdyby technologię Street View wykorzystywać również w trakcie nawigowania?

Od teraz każdy może się o tym przekonać. No dobra, nie każdy, bo aktualizacja na system iOS nie została jeszcze udostępniona. Jeśli jednak używacie telefonu działającego na Androidzie, ujrzycie lekko odświeżoną wersję map Google'a.

Widok "szczegóły trasy" oprócz kolejnego manewru pokazuje teraz również odpowiednie ujęcie Street View. Jest ono wyświetlane w formie miniatury, która po kliknięciu otworzy oczywiście pełnoekranowe i interaktywne Street View, po którym będziemy się mogli normalnie rozglądać.

Obraz

Istotne jest to, że zarówno na miniaturce, jak i po jej kliknięciu, widoczna będzie dokładnie ta ulica, w którą mamy podczas danego manewru skręcić. Nie będziemy więc musieli nic przestawiać. Algorytmy zawsze pokażą nam wszystko od razu pod odpowiednim kątem.

Jeśli więc jedziecie w nieznane miejsce i macie problem ze stwierdzeniem, w którą dokładnie uliczkę skręcić, wystarczy znaleźć miniaturkę Street View w szczegółach trasy. To bardzo przydatna i praktyczna nowość, która jednak mogłaby być jeszcze lepsza.

Podczas jazdy nie można na długo spuszczać wzroku z drogi i gapić się na ekran smartfona. Google powinien umożliwić natychmiastowe otworzenie podglądu Street View poprzez prostą komendę głosową, taką jak na przykład "pokaż Street View". No ale, cóż, może kolejna aktualizacja jeszcze bardziej udoskonali ten element aplikacji.

Pozostałe zmiany są kosmetyczne

Od teraz łatwiej też zobaczyć sugerowane przez Google'a miejsca i lokale oraz zdjęcia oraz inne sugestie wyświetlane przez algorytmy na podstawie odwiedzanego obszaru i pory dnia. Nie musimy już grzebać w menu. Wystarczy, że przesuniemy palcem od dołu ekranu. Wysunie nam się wtedy pasek ze wspomnianymi informacjami.

Na razie nowa aplikacja Google Maps dostępna jest wyłącznie na Androida. Wersja na iOS zostanie prawdopodobnie zaktualizowana już niedługo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)