Aplikacja o operacjach plastycznych usunięta ze sprzedaży

Aplikacja o operacjach plastycznych usunięta ze sprzedaży

Aplikacja o operacjach plastycznych usunięta ze sprzedaży
Zbigniew Kowal
20.01.2014 19:49, aktualizacja: 21.01.2014 09:52

Wydawać by się mogło, że developer może stworzyć aplikację na dowolny temat i bez problemu ją wydać. Jak się jednak okazuje, pewne dziedziny życia są niepożądane w sklepach z mobilnymi programami. Kilka dni temu z hukiem wyleciały z nich dwie gry polegające na zabawie w chirurga plastycznego. Dlaczego?

Umieszczenie gry w App Store jest trochę trudniejsze niż publikacja w Google Play. Apple jest bowiem bardziej restrykcyjny od Google’a. Jak jednak donosi BBC News w swoim raporcie, obydwa sklepy usunęły ze swoich zasobów darmowe aplikacje Plastic Surgery for Barbie (iOS) i Plastic Surgery (Android).

Powód? Gry zostały skrytykowane przez rodziców oraz środowisko lekarzy. Zachęcały one dzieci do dokonywania operacji plastycznych na otyłej dziewczynce opisanej jako brzydula. Zabawa skalpelem, liposukcja oraz inne zabiegi upiększające były niewłaściwe dla dzieci. Głos w sprawie zabrał nawet Nigel Mercer – prezydent British Association of Aesthetic Plastic Surgeons, który nazwał aplikację obrzydliwą i społecznie nieodpowiedzialną.

Obraz

Dodatkowo developer wykorzystał w jej tytule nazwę "Barbie" bez zgody firmy Mattel. Twórcy najpopularniejszej lalki świata zareagowali na złamanie przepisów dopiero wtedy, gdy zaczęto się interesować Plastic Surgery.

Developer Corina Rodriguez ma wiele aplikacji w App Store, w tym takie perełki, jak Barbie Dentist & Barbie Dress-Up czy Leg & Foot Surgery & Doctor & Hospital Office for Barbie Version. Dlaczego tych aplikacji nie usunięto? Trudno stwierdzić. Paradoksalnie Corina Rodriguez zyskał jednak na całej sprawie, zapewniła mu ona bowiem darmowy rozgłos w mainstreamowych mediach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)