Aplikacja obniżająca koszty wysyłki paczek i pozwalająca zarobić na podróżowaniu

Aplikacja obniżająca koszty wysyłki paczek i pozwalająca zarobić na podróżowaniu

Aplikacja obniżająca koszty wysyłki paczek i pozwalająca zarobić na podróżowaniu
Materiał sponsorowany
25.01.2019 14:22, aktualizacja: 25.01.2019 15:22

Od 17 stycznia polscy użytkownicy mobilnej aplikacji TravelPost mogą dosłownie: "wynająć część przestrzeni" w bagażu podróżującego, zaś podróżujący dzięki temu mogą dorobić sobie dodatkowe pieniądze.

Startup TravelPost zaproponował użytkownikom, aby zostali kurierami i pokrywali część kosztów podróży ze środków z udostępniania wolnego miejsca w swoim bagażu. Aplikacja zadebiutowała w maju 2018 roku, a w styczniu została udostępniona również polskim użytkownikom. Do tej pory zarejestrowało się w niej ponad 85 000 użytkowników na całym świecie.

TravelPost planuje stworzyć alternatywę dla tradycyjnych usług pocztowych – za pomocą sieci społecznościowej obejmującej cały świat. Sam pomysł nie jest nowy i jest nazywany "crowdshippingiem". Zakłada on "wynajęcie wolnej przestrzeni w bagażu" podróżującej osoby. W niektórych przypadkach taki model wysyłki pozwala na dostarczenie paczki na inny kontynent nawet w ciągu jednego dnia. Osiągnięcie tak krótkiego czasu dostawy przy użyciu standardowych usług kurierskich, nawet w najdroższych opcjach przesyłek międzynarodowych, jest raczej nierealne.

Każda osoba udająca się w podróż może zostać kurierem TravelPost. Należy tylko pobrać aplikację mobilną, zarejestrować się i opublikować informacje o nadchodzącej podróży. Następnie wystarczy ustalić z nadawcą warunki, koszt usługi, sposób wynagrodzenia i dostarczyć paczkę.

Wysłanie paczki za pośrednictwem TravelPost również jest bajecznie proste. Należy opublikować informacje o zawartości paczki, miejscu i dacie nadania oraz miejscu docelowym. Aplikacja powiadomi kurierów, którzy podróżują na tej trasie i są gotowi do transportu paczki o określonych parametrach.

TravelPost nie planuje pobierania żadnych prowizji od użytkowników. Opłaty za wysyłkę i usługę uzgadniają między sobą bezpośrednio nadawca i kurier.

Misją TravelPost jest oferowanie usługi będącej łącznikiem pomiędzy oddalonymi od siebie rodzinami i przyjaciółmi, umożliwiając im wysyłanie przesyłek po obniżonych kosztach i w krótszym czasie.

Link do pobrania aplikacji na Android oraz iOS - https://smart.link/5c4a359f76234

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)