Aplikacja Virtualo do czytania e‑booków dostępna na iPhone'a!

Aplikacja Virtualo do czytania e-booków dostępna na iPhone'a!
Zbyszek Kowal

09.05.2011 18:45, aktual.: 09.05.2011 20:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W połowie kwietnia oficjalną premierę miała aplikacja Virtualo na iPada. Kilka dni temu udostępniono aplikację do czytania książek na iPhone'a oraz iPoda Touch.

Aplikacje na urządzenia mobilne i tablety cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przez pierwsze dwa tygodnie od oficjalnej premiery aplikacja Virtualo na iPada została pobrana z App Store ponad półtora tysiąca razy. Polski rynek smartfonów szacowany jest na kilka milionów urządzeń, w tym liczbę iPhone'ów ocenia się na 200-300 tysięcy sztuk. Znacznie mniejszy, ale rozwijający się równie dynamicznie, jest rynek tabletów – liczbę iPadów w Polsce szacuje się na 15-30 tysięcy sztuk.

Obraz

Aplikacja Virtualo na iPhone'a zapewnia dostęp do największej polskojęzycznej bazy e-booków zawierającej prawie 8 000 produktów, w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 90 wydawnictw. Jest to obecnie największa baza e-contentu w Polsce. Aplikacja umożliwia czytanie e-booków w formatach PDF i EPUB w języku polskim, zarówno tych niezabezpieczonych, jak i zawierających zabezpieczenie Adobe DRM. Aplikacja Virtualo na iPhone'a jest bezpłatna i, podobnie jak program na iPada, zawiera pakiet startowy 8 klasycznych tytułów do poczytania.

Aplikacja na iPhone'a jest prawie identyczna jak aplikacja na iPada. Jedyną różnicą jest brak możliwości przejścia do księgarni Virtualo z poziomu aplikacji.

Obecnie nasza witryna nie ma wersji mobilnej, ponieważ wiemy, że Użytkownicy nie lubią tracić transferu na wgrywanie całych stron internetowych – tłumaczy prezes Virtualo Robert Rybski.

Jest jednak dobra wiadomość – Virtualo zapowiada dodanie sklepu z e-bookami zarówno do aplikacji na iPhone'a, jak i iPada. Umożliwi on szybkie i wygodne zakupy. Powstaje również nowa wersja księgarni Virtualo, która będzie miała wersję mobilną.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)