Aplikacja WhatsApp zagrożona. Używasz? Natychmiast ją zaktualizuj

Aplikacja WhatsApp zagrożona. Używasz? Natychmiast ją zaktualizuj
Bolesław Breczko

02.10.2019 16:30, aktual.: 03.10.2019 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja WhatsApp ma poważną lukę, która umożliwia przejęcie bazy kontaktów, wiadomości, a nawet kontroli nad telefonem. Dziura została załatana we wrześniu 2019, ale aplikacja wymaga aktualizacji, aby była bezpieczna.

Podatność w aplikacji WhatsApp starszej niż wersja 2.19.244 pozwala na przejęcie książki kontaktów ofiary i wiadomości z aplikacji WhatsApp. Atak polega na spreparowaniu odpowiedniego pliku gif, który zostanie otwarty na telefonie ofiary.

Skuteczny atak pozwala na przejęcie danych znajdujących się w pamięci aplikacji WhatsApp, takich jak książka adresowa czy wiadomości. Zdaniem ekspertów exploit może być także wykorzystany do przejęcia kontroli nad całym telefonem.

Błąd w aplikacji został naprawiony we wrześniu br. Aby WhatsApp był bezpieczny, należy go zaktualizować. Regularne aktualizowanie systemu operacyjnego i programów jest jednym z najważniejszych elementów dbania o bezpieczeństwo smartfonów i komputerów. Aby je dodatkowo zwiększyć, warto też usuwać nieużywane aplikacje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)