Aplikacja WikiLeaks usunięta z App Store

Aplikacja WikiLeaks usunięta z App Store
Krystian Bezdzietny

21.12.2010 11:24, aktual.: 21.12.2010 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tydzień temu w App Store pojawiła się dość kontrowersyjna aplikacja WikiLeaks. Dzięki niej można było uzyskać dostęp do całej bazy przecieków, jakimi dysponuje znany ostatnimi czasy serwis. Niestety, WikiLeaks długo nie zabawiła w sklepie z aplikacjami Apple'a, ponieważ po tygodniu wyleciała na zbity pysk.

Oficjalnym powodem usunięcia aplikacji jest to, że udostępniała ona użytkownikom dane, które w Internecie dostępne są całkowicie za darmo (program był dostępny w App Store za 1,99 dolara). Jednak spekuluje się, iż jest to swoisty znak Apple'a na solidaryzowanie się z firmami takimi, jak Amazon, PayPal czy Mastercard, które wyraźnie potępiają ideę WikiLeaks oraz jej inicjatora - Juliana Assange'a.

Aplikacja była dość popularna w App Store, więc możemy być pewni, że jej twórca zwróci się z prośbą o umieszczenie produktu w Cydia Store. Dziwi tylko fakt, że Apple najpierw przyjmuje aplikację do sklepu, jakby nigdy nic, a po tygodniu deweloper otrzymuje komunikat, że jego dzieło zostało usunięte.

Źródło: Redmond Pie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)