Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać

Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać

Gear VR2
Gear VR2
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
15.08.2016 09:53, aktualizacja: 15.08.2016 11:53

Gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR to świetna zabawka, ale mają jedną poważną wadę. Na szczęście do jej wyeliminowania wystarczy jedna prosta aplikacja.

Urządzenie Samsunga i Oculusa jest ściśle zintegrowane z dedykowanym mu sklepem z grami i aplikacjami Oculus Store. Dostępne w nim produkcje są naprawdę wysokiej jakości i w pełni wykorzystują potencjał sprzętu, ale takie rozwiązanie ma jedną wadę: na Gearze VR nie da się - przynajmniej oficjalnie - odpalić gier i apek na Google Cardboard. Po umieszczeniu telefonu w goglach od razu uruchamia się platforma Oculusa, której nie można zamknąć.

Tymczasem w Google Play pojawiła się aplikacja Use Cardboard apps for Gear VR, która rozwiązuje ten problem. Po jej uruchomieniu można wyłączyć autostart platformy Oculus, a zamiast niej uruchomić apkę Cardboard.

Use Cardboard apps for Gear VR
Use Cardboard apps for Gear VR

Choć cardboardowe gry są z reguły słabsze niż te na Geara VR, popularność rozwiązania Google'a sprawia, że jest ich dużo, dużo więcej. Mało tego: jako że firma Oculus VR należy do Facebooka, który mocno konkuruje z YouTube'em na rynku wideo, oglądanie filmów z YT na goglach Samsunga nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

Apka Use Cardboard apps for Gear VR to zatem prawdziwy must-have dla użytkowników gogli Gear VR. Kupicie ją w Sklepie Play za 4,39 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)