Aplikacje dla Androida droższe niż dla iOS-a?

Aplikacje dla Androida droższe niż dla iOS‑a?

Aplikacje dla Androida droższe niż dla iOS-a?
Krystian Bezdzietny
24.02.2012 12:38, aktualizacja: 24.02.2012 13:38

Firma Canalys zrobiła rozeznanie w Android Markecie oraz App Storze i wynikło z niego, że aplikacje dla iPhone'ów są znacznie tańsze niż aplikacje dla mobilnej platformy Google'a.

Takie wnioski nasunęły się po przeanalizowaniu cen 100 najpopularniejszych aplikacji, zarówno w App Store, jak i Android Markecie. Okazało się, że średnia cena aplikacji w tym pierwszym sklepie (w dolarach) wynosi 1,47 , a w Markecie 3,74. Co więcej, z TOP 100 aplikacji w obu platformach w Markecie tylko 22 aplikacje mają cenę niższą niż 0,99 dolara, podczas kiedy w sklepie Apple'a naliczono ich 82.

Analitycy Canalys stawiają wiele hipotez, dlaczego jest tak ogromna dysproporcja w cenach w App Store i Markecie. Być może chodzi o to, że aplikacje dla Androida są albo bardzo drogie, albo dostępne za darmo, podczas gdy deweloperzy iOS starają się udostępniać swoje produkty za 0,99 dolara. Użytkownicy tej drugiej platformy raczej przywykli do modelu, w którym wydaje się "drobniaki" na aplikacje, a potem się rzadko je uruchamia lub nawet usuwa. Androidowcy wydają się racjonalniej podchodzić do zakupów i jeżeli już przyjdzie im zapłacić za aplikację, to będzie to przemyślany zakup.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)