Aplikacje mobilne, które zamienią iPada w biznesowe narzędzie

Aplikacje mobilne, które zamienią iPada w biznesowe narzędzie

Aplikacje mobilne, które zamienią iPada w biznesowe narzędzie
Krzysztof Basel
17.02.2015 15:28, aktualizacja: 17.02.2015 16:28

iPad może wydawać się wielu osobom urządzeniem tylko do konsumowania treści: grania w gry, oglądania filmów czy sufrowania w Internecie przy kawie. W App Store jest wiele świetnych aplikacji, które mogą zamienić tablet Apple w użyteczne narzędzie dla zawodowca.

Tekst powstał przy współpracy z firmą iSpot.

Obraz

Te trzy aplikacje to podstawa pracy dla wielu współczesnych profesjonalistów korzystających aktywnie z wirtualnego świata. Darmowe programy umożliwiają czytanie, przechowywanie i udostępnianie w chmurze różnego rodzaju dokumentów (tekst, tabelki, zdjęcia), ale także ich tworzenie. Co więcej, może to robić kilka osób na raz, z różnych miejsc na świecie, komentować zmiany, wymieniać spostrzeżenia.

Obraz

Jeśli potrzebujemy bardziej zaawansownych aplikacji do tworzenia, edytowania i zarządzania dokumentami to warto zainteresować się programami Pages, Numbers i Keynote od Apple lub aplikacjami pakietu Microsoft Office.

Obraz

W przypadku pierwszych trzech, wszystkie dokumenty są przechowywane w chmurze Apple, czyli iCloud. Całość świetnie się synchronizuje z Makową wersją programów, ale można z nich korzystać również w przeglądarkach, na komputerach, z różnymi systemami operacyjnymi.

Obraz

Programy są darmowe od września 2013 r. dla wszystkich nowych urządzeń Apple. Alternatywą jest także Office 365 i dedykowane aplikacje od Microsoftu, które również świetnie się sprawują na iPadach czy iPhone’ach.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

Linkedin to najpopularniejszy serwis społecznościwy wśród ludzi biznesu, ale także miejsce, gdzie wielu zawodowców promuje swoje CV, twórczość, szuka współpracowników. Linkedin jest dobrym miejscem do pozyskiwania cennych kontaktów, informacji i pracy. W App Store znajduje się świetna aplikacja do obsługi swojego konta w tym serwisie. Dzięki niej możemy nie tylko przeglądać serwis, ale też tworzyć i edytować swoje wirtualne CV, dodawać znajomych czy zaznaczać umiejętności różnych osób.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

We współczesnym biznesie liczą się inspiracje, które często można znaleźć w Sieci. Niestety, tempo życia sprawia, że często nie mamy czasu, aby od razu przeczytać czy obejrzeć wszystkie interesujące nas treści, na które natrafimy w Internecie. Wtedy warto je zapisać. Teksty trafiają do wirtualnej kieszeni (ang. „pocket”), z której ponownie można je wyciągnąć w spokojniejszych chwilach.

Evernote Scannable to nowa aplikacja w App Store, która pochodzi od twórców popularnej aplikacji Evernote. Program wykorzystuje wbudowany aparat fotograficzny do skanowania rachunków, faktur, wizytówek czy jakichkolwiek innych dokumentów, które chcielibyśmy przenieść z papieru do wirtualnego świata. Aplikacja może nie tylko przetrzymywać skany (zdjęcia) dokumentów, ale też rozpoznaje zapisane lub wydrukowane słowa z papieru i zamienia go na elektorniczny tekst. W ten sposób możemy np. w łatwy sposób zapisać dane z wizytówki od razu do kontaktów. Elektroniczne dokumenty można zapisywać w dwóch formatach: do wyboru JPEG lub PDF.

What's New in OmniPlan 2 for iPad

To z kolei jest zaawansowany program dla dobrze zorganizowanych ludzi biznesu. Usprawnia prowadzenie, śledzenie i realizację projektów, tworzy wykresy, listy zadań, cele. Wielu freelancerów rozpoczyna dzień od uruchomienia OmniPlan 2, który jest dostępny na różnych urządzeniach.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

MojaFaktura to profesjonalna aplikacja do fakturowania przygotowana przez Polaka - Tomasza Muszyńskiego. Program jest oczywiście dostępny w naszym rodzimym języku, ale także po angielsku. Aplikacja ma prosty, przejrzysty i ładny interfejs, ale też całkiem spore możliwości,takie jak: two­rze­nie fak­tur (w tym unij­nych) i innych doku­men­tów, two­rze­nie doku­men­tów jako PDF z moż­li­wo­ścią wysła­nia ich przez email lub wydru­ko­wa­nie przy pomocy AirPrint, działa też offline. Obsługuje również doku­menty kosz­towe z moż­li­wo­ścią dołą­cze­nia skanu dokumentu, płat­no­ści KP i KW. Ma też bazę klientów i towarów, obsługuje wielu sprzedawców, potrafi wyszukiwać firmy, fak­tury, kosz­ty, towa­ry i płatności. Program sprawdzi się przede wszystkim w rękach osób prowadzących małe firmy, ale także prowadzących więcej niż jedną działalność (program obsługuje wiele kont).

Ciekawą alternatywą mogą być też inne aplikacje, jak chociażby program InFakt.

What's The Apps: 30/30

Nowoczesna aplikacja o świeżym interfejsie służy do tworzenia listy zadań i ustawiania ich czasu wykonania. A później do śledzenia postępów i zarządzania czasem.

O innych aplikacjach i zastosowaniu iPada w biznesie dowiecie się na stronie iPad w biznesie w serwisie iSpot.

Jak widać iPad może być naprawdę dobrym narzędziem przydatnym w biznesie. Jeśli zdecydujecie się na zakup tabletu marki Apple to polecamy sieć salonów iSpot, które są w całej Polsce. Warto wspomnieć o tym, że iSpot oferuje także specjalne zniżki edukacyjne. Dla sektora edukacji iSpot ma przygotowane w swojej ofercie produkty Apple po specjalnych, niższych cenach. To nie wszystko! iSpot to także autoryzowany serwis. Salony iSpot Apple Premium Reseller mają status autoryzowanego serwisu Apple (Apple Authorised Service Provider), dzięki któremu firma może naprawiać iPhone’y, iPady, iPody, komputery Mac, a także akcesoria. W przypadku oddania sprzętu na gwarancję, iSpot oferuje swoim klientom możliwość bezpłatnego skorzystania ze sprzętu zastępczego na czas naprawy.

Tekst powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)