App Store - ilość pobrań aplikacji błyskawicznie rośnie

2 billions - app store
2 billions - app store
Kira Czarczyńska

05.10.2009 06:50, aktual.: 05.10.2009 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tempo, w jakim rosną statystyki pobrań zamieszczonych w App Store aplikacji - jest iście powalające. I jak widać na zamieszczonym powyżej wykresie - ilość pobrań ciągle, coraz szybciej wręcz, rośnie.

Parę dni temu razem Apple ogłosiło: mamy już ponad 2 miliardy.

Parę dni temu razem Apple ogłosiło: mamy już ponad 2 miliardy.

Ilość pobrań z App Store gwałtownie wzrasta, po tym jak użytkownicy ściągnęli ponad 2 miliardy aplikacji zaledwie w ponad rok i aż pół miliarda aplikacji w ostatnim kwartale. App Store odkrył na nowo co można zrobić ze smartfonem, a nasi użytkownicy najwyraźniej to uwielbiają - stwierdził Steve Jobs w komentarzu do tego spektakularnego wydarzenia.

Ciężko mu nie przyznać racji - gwałtowny wzrost zainteresowania aplikacjami, które pobrać można z App Store na swojego iPhone czy iPod Touch widoczny jest świetnie, jeśli ujmie się go na wykresie:

app store wzrost
app store wzrost

Jest zresztą co pobierać... W App Store już teraz znaleźć można grubo ponad 85.000 aplikacji różnego rodzaju - także dedykowanych polskim odbiorcom. A ponad 100.000 developerów pracuje nad kolejnymi programami, które będziemy w przyszłości ściągać na swoje smartfony Apple. Z App Store korzystać można w 77 krajach, co już samo w sobie jest swoistym fenomenem.

Całkiem jeszcze w zasadzie niedawno, bo w lipcu zeszłego roku, cieszyliśmy się, że w App Store jest już "AŻ" 500 aplikacji. Zaledwie kilka dni później było ich już 800, a pobrano je... 10 milionów razy!

Ale aż takiego zainteresowania nikt - może poza samym Apple - wtedy się jeszcze nie spodziewał...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)