App Store Inspekcja: Nowy Dungeon Hunter, polskie produkcje oraz aplikacje użytkowe

App Store Inspekcja: Nowy Dungeon Hunter, polskie produkcje oraz aplikacje użytkowe

App Store Inspekcja: Nowy Dungeon Hunter, polskie produkcje oraz aplikacje użytkowe
Zbyszek Kowal
14.04.2013 13:14, aktualizacja: 14.04.2013 15:14

Zapraszamy do kolejnej odsłony App Store Inspekcji. Tym razem słów kilka o najnowszych premierach w sklepie Apple’a. Prezentujemy rtakże nowe polskie gry jak również wspominamy o aktualizacjach ważnych programów użytkowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Strona #1Dungeon Hunter 4 [Uniwersalna /Za darmo]
412054668819300908

Demony, rasa uznana za wymarłą wieki temu, powróciły. Główny bohater budzi się z koszmarnego letargu, odkrywając że jego królestwo – Valenthia, zostało zdziesiątkowane. Pierwsza bitwa z której wychodzimy bez uszczerbku (samouczek), daje nam tajemnicze moce i umiejętności aby w pojedynkę wygrać z wrogiem.

Fabuła gry została przygotowana z epickim rozmachem. Poznajemy niesamowite miejsca, rozprawiamy się z setką wrogów oraz potężnymi bossami. Zdobywamy niezliczone łupy, które można sprzedaż za godziwą sumkę w sklepiku. Oczywiście jak przystano na model freemium, większość naszych działań (ulepszanie broni, zdjęcie czaru) wymaga czasu. Skrócić go można oczywiście dzięki mikrotransakcjom na które gra została nastawiona.

Official Dungeon Hunter 4 Teaser Trailer

Rozgrywka nie różni się zbytnio od poprzednich wersji Dungeon Hunter. Wybieramy jedną postać spośród 4 klas. Każda z nich posiada unikatowy styl walki. Rozwijamy umiejętności bojowe, zbieramy doświadczenie, odkrywamy tajemnicze moce. Oprawa audiowizualna robi wrażenie, w szczególności dialogi i udźwiękowienie gry stoją na bardzo wysokim poziomie. Zobaczyć nowe dzieło Gameloftu powinien każdy.

[plus] Świetna oprawa audio

[plus] Rozbudowana fabuła

[plus] Świetne modele bossów

[minus] Na każdym kroku gra zachęca do wydawania pieniędzy

GolfStar [Uniwersalna /Za darmo]
412054668819956268

GolfStar nie jest rasowym symulatorem gry w golf, chociaż wszelkie zasady rozgrywki i sama fizyka gry bazuje na rozwiązaniach z innych produkcji tego typu. Jak chwalą się twórcy, ponad 70 różnych czynników (wiatr, temperatura, ukształtowanie terenu, wilgotność) ma wpływ na to w jaki sposób zachowuje się piłeczka golfowa po uderzeniu.

Tym co jednak wyróżnia Golfstar od innych symulatorów jest rozbudowana postać golfisty którym kierujemy. Nasz wirtualny zawodnik zbiera punkty doświadczenia, które możemy zużyć na wypracowanie nowych technik. W sukurs z doświadczeniem podąża również wirtualna waluta niezbędna do dokupowania przeróżnych akcesoriów oraz dopalaczy.

GolfStar Gameplay HD - For iPhone/iPod Touch/iPad

Zasadniczo gracz powinien koncentrować się tylko na odpowiedniej sile strzału. Efekt ten uzyskujemy dzięki zatrzymaniu w odpowiednim miejscu latającej kreski po pasku strzału. Jednakże dzięki dopalaczom, możemy zadanie sobie ułatwić. Gra oferuje kilka ciekawych trybów gry oraz rozbudowane rankingi. Zarejestrujcie się w usłudze Com2Us, aby nie stracić wyników!

[plus] Bardzo ładna oprawa graficzna

[plus] Urozmaicona rozgrywka

[plus] Świetna fizyka

[minus] Rejestracja w usłudze Com2Us może być uciążliwa

412054668820611628

Duel of Champions pozwala na nowo odkryć znane frakcje ze świata Might & Magic w zupełnie nowym formacie. Karty są bogato ilustrowane, można na nich znaleźć najbardziej charakterystyczne jednostki, zaklęcia oraz bohaterów z innych gier z tej serii. Do dyspozycji graczy oddano ponad 250 niezwykle szczegółowych kart, dzięki czemu rozgrywka jest bardzo wciągająca i innowacyjna.

Głównym zadaniem gracza jest stworzenie najlepszej talii z szerokiej gamy Bohaterów, Stworzeń, Zaklęć, kart Łutu Szczęścia i Wydarzeń pochodzących z uniwersum Might & Magic. Rozwijanie umiejętności oraz mądre zarządzanie zasobami to serce zabawy gry Ubisoftu. Celem nadrzędnym jest sprawienie aby liczba punktów życia bohatera przeciwnika spadła do zera, zanim nasz heros zostanie pokonany.

MIght & Magic Duel Of Champions Ipad Launch Trailer

Warto dodać że każda armia składa się z 1 karty bohatera i 5 kar wydarzeń. Na polu bitwy znajduje się 16 miejsc, na których można wystawiać jednostki. Oczywiście kolejne paczki z kartami można również otrzymać za dodatkową walutę, ale jest to tylko dodatkowa opcja, która nie psuje rozgrywki zbyt mocno.

[plus] Fenomenalna oprawa graficzna

[plus] Bogaty świat Might & Magic

[plus] Niezła oprawa muzyczna

[minus] Niestety tylko dla użytkowników iPadów

Strona #2Cheesy Chess [Uniwersalna / 0,89 euro]
412054668821266988

Gdzieś za górami i lasami było sobie królestwo w którym stał zamek. Panem i władcą owego zamku był król, który okazał się być wyjątkowo złym władcą, więc spełniał rolę dyżurnego potwora gnębiącego każdego, kto akurat nadawał się do bycia gnębionym. Były też myszy, które postanowiły wbrew wszelkim bajkom o rycerzach w lśniących zbrojach, zająć się ciemiężycielem na własną rękę. Bez Twojej pomocy jednak nic z tego nie będzie.

Cel gry jest bardzo prosty. Przestaw pionka, reprezentującego króla myszy, pod wrota, które prowadzą do następnej planszy. Problem leży w tym, że mysia armia, najgorsza armia w historii armii wszelakich, zamiast pomagać królowi, ewidentnie przeszkadza. Poprowadzenie władcy myszy do wrót, sprowadza się do takiego przestawiania pionków, reprezentujących żołnierzy, by nie blokowały królowi drogi. Trudność polega na tym, że myszy dzielą się na różne typy jednostek, każda porusza się nieco inaczej.

412054668821463596

Innymi słowy, to gra logiczna której zasady w bardzo luźny sposób opierają się na grze w szachy. Do pokonania czeka 100 wymagających, podzielonych na 5 kategorii poziomów. Na duży plus należy zaliczyć ręcznie rysowaną, miła dla oka grafikę. Trochę martwi fakt, że polska produkcja nie została zlokalizowana na polski język.

[plus] Idealna gra dla dzieci

[plus] Ręcznie rysowana grafika

[plus] Dużo plansz do pokonania

[minus] Brak polskiej lokalizacji

MeteoEarth [iPhone / 3,59 euro]
412054668821922348

Dzięki płynnej animacji w czasie rzeczywistym i możliwości natychmiastowego przemieszczania się po całym obszarze Ziemi, użytkownicy, niczym prezenter pogody w telewizji widzą, jak zjawiska pogodowe tworzą się na ich oczach. Wiatr, temperatura, opady i zachmurzenie mogą zostać nałożone w formie warstw na obszar Ziemi, aby utworzyć prezentację pogody w pełni dopasowaną do własnych potrzeb.

MeteoEarth powstało w oparciu profesjonalne narzędzia telewizyjne, więc użytkownik ma pełną kontrolę nad interaktywną prezentacją pogody, może dowolnie obracać kulę ziemską, robić zbliżenia poszczególnych miejsc, oraz zatrzymywać animację pogody w dowolnym momencie. Realizm nie kończy się jednakże tylko na grafice; MeteoEarth pokazuje także fazy księżyca oraz bardzo sugestywnie przedstawia światło dnia i noc na całym świecie. Wygoda i przydatność są także kluczowe dla MeteoEarth więc aplikacja zawiera takie dodatki jak zegary pokazujące czas lokalny ulubionych lokalizacji oraz umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy widokiem w 3D oraz płaską mapą w dwóch wymiarach.

412054668822118956

MeteoEarth przedstawia pogodę bieżącą dla ponad dwóch milionów miejsc na całym świecie oraz prognozę pogody na jeden dzień, lub z wykupioną subskrypcją premium, na pięć dni. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby uzupełniać się z inną aplikacją tej firmy, WeatherPro. Użytkownicy mogą bez problemu przenosić się do WeatherPro w celu uzyskania konkretnej prognozy pogody. Subskrypcje premium są połączone, więc użytkownicy po wykupieniu tylko jednej subskrypcji mogą z niej korzystać na dwóch aplikacjach.

[plus] Najnowsze techniki pogodowe

[plus] Bardzo duży realizm

[plus] Przejrzysty interfejs

[minus] Subskrypcje premium

NAVIGON Europe [Uniwersalna / 89,99 euro]
412054668822577708

Aplikacja w wygodny sposób integruje informacje z Wikipedii o mijanych miejscach. Klikając na ikony Wikipedii wyświetlane na mapie, otrzymujemy dostęp do szczegółowych informacji o wybranym budynku czy miejscu. Użytkownik ma również możliwość przeszukiwania bazy danych Wikipedii w celu znalezienia interesujących go informacji.

Najnowsza aktualizacja rozwija również już istniejące funkcje społecznościowe, takie jak Foursquare czy Glympse. Foursquare udostępnia użytkownikom lokalizacje z sieci społecznościowej Foursquare i pozwala „zameldować się” u celu podróży. Teraz są one wyświetlane w widoku mapy, co znacznie ułatwia ich znajdowanie. Funkcja Glympse umożliwia natomiast udostępnianie swojej lokalizacji przyjaciołom, rodzinie czy partnerom biznesowym, niezależnie od tego, czy korzystają z aplikacji na smartfonie czy po prostu przeglądarki internetowej. Odbiorcy są informowani poprzez SMS lub e-mail, a następnie mogą śledzić trasę użytkownika przez określony czas.

Navigon App by Garmin

Dzięki możliwości przesyłania dźwięku przez Bluetooth, aplikacja zapewnia także lepszą integrację z samochodowym systemem audio. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą Bluetooth do systemu audio, a głosowe wskazówki dojazdu będziesz wyraźnie słyszał przez samochodowe głośniki. Ponadto, funkcja myTrends, bazując na naszych nawykach, automatycznie zapamiętuje częste i ulubione trasy oraz cele podróży. Następnie w konkretnych dniach i o danych godzinach przewiduje trasę bez konieczności wpisywania adresu docelowego przez użytkownika.

[plus] Bardzo dobry program nawigujący

[plus] Wsparcie dla Foursquare oraz Glympse

[plus] Funkcja myTrends

[minus] Cena ciągle jest zabójcza

Strona #3Speedway GP 2013 [Uniwersalna / 1,79 euro]
412054668823233068

Speedway GP 2013 oparta jest na licencji FIM (Federation Internationale de Motocyclisme) oraz zawiera branding firmy Monster, producenta napojów energetycznych. Co ciekawe, tytuł promowany jest w oficjalnych kanałach podczas wszystkich turniejów cyklu na całym świecie. Dawno nie spotkałem się z tego typu akcją promocyjną w grze mobilnej.

Gra w miarę wiernie oddaje klimat czarnego sportu, jak zwykło nazywać się zawody żużlowe. Najmocniejsze strony polskiej produkcji do świetna oprawa graficzna oraz realistyczne dźwięki. Dzięki licencji spotkamy również prawdziwe gwiazdy żużla z którymi można stanąć do rywalizacji. Jest to miłe zaskoczenie, zważywszy na to że skoki narciarskie od tej samej firmy pozbawione były jakichkolwiek licencji.

Official Speedway GP 2013 Racing Game

Twórcy zapewniają, że aplikacja ma oddana rzeszę fanów, która czeka na kolejne odsłony z zapartym tchem. Jeżeli i Wy zaliczacie się do grona miłośników Speedway GP, to gra czeka już na pobranie w App Store. Warto dodać, że stadiony na których odbywają się zawody również są licencjonowanie. Kto chce być jak Tomasz Gollob?

[plus] Dobra oprawa graficzna

[plus] Symulator zawodów żużlowych!

[plus] Oficjalne licencje FIM

[minus] Sterowanie nie zachwyca

The Simpsons: Tapped Out [Uniwersalna /Za darmo]
412054668823888428

Przyznam szczerze, nie miałem możliwości zobaczenia wszystkich odcinków serialu Simpsonowie, ale według zapewnień twórców, odcinek „Dzień Pałowania” został uznany przez fanów jako kultowy. EA postanowiło uczcić to „święto”, wpuszczając aktualizację Tapped Out, inspirowaną bohaterskim czynem Lisy i Barta, którzy próbują ocalić węże przed uzbrojonymi w pałki, nadgorliwymi mieszkańcami Spriengfield.

Nowe elementy gry będą dostępne dla fanów tylko do 2 maja. W ich skład wchodzi nowa waluta (węże zamiast pączków), nowi bohaterowie (Drederick Tatum, Miss Springfield czy Lugash), nowe stroje, budynku oraz zadania do wykonania. Dodatkowym elementem dostępnym w aktualizacji jest mini gra, w której należy uśmiercić i zebrać węże nawiedzające Springfield jak również zebrać jaja, które mogą być pozostawione w miastach przyjaciół.

Dla osób które do tej pory nie miały okazji zagrać w Tapped Out wyjaśniam, że produkcja EA to swoisty farmville, w którym zadaniem gracza jest rozbudowa miasteczka Spriengfield po wybuchu elektrowni atomowej spowodowanej przez Homera. Dla fanów serialu pozycja obowiązkowa. Uwaga, po pierwszym uruchomieniu gry przygotujcie się na pobranie dość sporej paczki z aktualizacją.

[plus] Ogromna dawka humoru

[plus] Komiksowa grafika

[plus] Licencjonowane postacie Simpsonów

[minus] Paskudne mikrotranskacje

Magicka [iPad / 1,79 euro]
412054668824478252

Gra pod tym samym tytułem pojawiła się już jakiś czas temu w Xbox Live Arcade oraz w usłudze Steam. Jest to jednak produkt inny od tego, który trafił na tablety z logo nadgryzionego jabłka. W obu produkcjach jednak gracz wciela się w rolę młodego adepta sztuki magicznej, który bierze udział w krucjacie przeciwko czarnoksiężnikowi.

Filmik dołączony do wpisu (jeden z ciekawszych trailerów jakie widziałem) prezentuje to, czym tak naprawdę Magicka jest. Z jednej strony mamy humorystycznego hack&slasha, z drugiej natomiast klasycznego side-scroller’a ze stylizowaną na lata 90 grafiką. Walka odbywa się tylko przy użyciu magicznych zaklęć i czarów.

Official Magicka Trailer

Dostęp do czarów uzyskujemy poprzez łączenie ze sobą różnych elementów i przedmiotów znalezionych w miarę posuwania się fabuły do przodu. Liczy się refleks oraz dobór czarów ofensywnych jak również defensywnych. Kampanię można przejść w towarzystwie trzech kolegów, których można (o zgrozo) eliminować w ferworze walki!

[plus] Ciekawy pomysł na grę

[plus] Nieprzeciętna dawka humoru

[plus] Unikatowy tryb Multi

[minus] Tylko dla właścicieli iPadów

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)