App Store Inspekcja: Pierwsza polska mobilna gra RPG, darmowe gry EA oraz nowa gierka Rovio!

App Store Inspekcja: Pierwsza polska mobilna gra RPG, darmowe gry EA oraz nowa gierka Rovio!

App Store Inspekcja: Pierwsza polska mobilna gra RPG, darmowe gry EA oraz nowa gierka Rovio!
Zbyszek Kowal
14.07.2013 08:10, aktualizacja: 14.07.2013 10:10

Dzisiejsza App Store inspekcja zdominowana została przez gry Electronic Arts. Jedne z najlepszych gier w sklepie Apple’a są do pobrania przez krótki czas zupełnie za darmo. W rozwinięciu znajdziecie również informacje na temat pierwszego, polskiego, mobilnego RPG-a oraz cieplutką grę Rovio. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Strona #1Tiny Thief [Uniwersalna / koszt pobrania: 2,69 euro]
Obraz

Gracz wciela się w tytułowego małego złodzieja, który próbuje zarobić na życie w średniowiecznych miastach oraz okolicznych wioskach. W tym celu kradnie kosztowności, unikając wzorku gospodarzy okradanych domostw. Główna kampania składa się z sześciu rozdziałów, z których każdy rozgrywa się w innej lokacji. Co ciekawe, każdą planszę da się ukończyć na kilka różnych sposobów.

Nasz główny bohater potrafi chować się w skrzyniach oraz szafach, wspinać się na się na maszty, chodzić po linach oraz skakać po żyrandolach. Wykorzystanie wszystkich dostępnych na planszy możliwości jest kluczem do końcowego sukcesu, gdyż naszego złodziejaszka nie może nikt zobaczyć. Na planszy porozmieszczano wiele interaktywnych przedmiotów, które należy aktywować w odpowiedniej kolejności, aby zgarnąć kosztowności.

Rovio Stars presents Tiny Thief - Out now!

Tiny Thief to zatem dwuwymiarowa skradanka wzbogacona o elementy z gier logicznych. Sami twórcy przedstawiają swój produkt jako grę przygodową z kategorii point and click. Warto dodać, że płacąc 2,69 euro otrzymujemy produkt pozbawiony jakichkolwiek mikrotransakcji, co w dzisiejszych czasach zdarza się już coraz rzadziej.

[plus] Ciekawy pomysł na rozgrywkę

[plus] Ręcznie rysowana grafika

[plus] Brak mikrotransakcji

[minus] Tytuł jednorazowy

Star Wars: Knights of the Old Republic [iPad / w promocji za 4,49 euro]
Obraz

Fabuła gry przenosi nas o 4000 lat wstecz przed wydarzenia jakie maja miejsce w filmach z serii Star Wars. Odwiedzamy Starą Republikę, w której trwa odwieczna walka między Jedi a złymi Sith. Od strony technicznej gra przypomina Baldurs Gate. Rozgrywka nie jest jednak obserwowana z rzutu izometrycznego, tylko w pełnym 3D z kamerą dynamicznie podążającą za akcją.

Podczas rozgrywki gracz może korzystać z pomocy ponad 40 różnych mocy. Całość uzupełnia możliwość zwerbowania do drużyny różnych postaci (Twi'leks, Droidów oraz Wooiees) z uniwersum Star Wars oraz zabawa w budowanie własnego miecza świetlnego.

Star Wars®: Knights of the Old Republic™ - Universal - HD Gameplay Trailer

Chętni na zakup muszą się przygotować na obostrzenia. Aplikacja wymaga ponad 2,5 GB wolnego miejsca na iPadzie. Pojawiła się tylko w wersji na tablet Apple’a. Naturalnie użytkownicy iPada pierwszej generacji mogą o zagraniu w KOTOR-a tylko pomarzyć. W obecnej cenie grę zdecydowanie można polecić nie tylko fanom Gwiezdnych Wojen.

[plus] Mobilny KOTOR!

[plus] Rozbudowana fabuła

[plus] Świat Gwiezdnych Wojen

[minus] Sterowanie czasem zawodzi

The Sims Medieval [iPhone / w promocji za darmo]
Obraz

Średniowieczna odsłona Simsów pozwala na stworzenie bohatera, którego zadaniem będzie przeżycie kilku niesamowitych przygód. Rozgrywka nie kładzie nacisku tylko na symulację samego życia, tutaj raczej koncentrujemy się na wykonywaniu  kolejnych zadań, mających doprowadzić nas do szczęśliwego zakończenia.

Twórcy gry reklamują swoje dzieło jako epicką opowieść o służącym który został królem. Nie koncertujemy się zatem na jedzeniu, spaniu i korzystaniu z toalety. Więcej czasu zajmie nam łowienie ryb, wykonywanie drobnych zadań dla bohaterów niezależnych oraz fechtunek z napotkanymi lordami.

The Sims Medieval

Nie jestem pewien jak długo The Sims Medieval pozostanie darmowe, zatem polecam Wam pospieszyć się z decyzją o pobraniu aplikacji z App Store. Nawet jeżeli Wy nie lubicie grać w tego typu gry, to z pewnością znajdzie się w pobliżu jakaś mała dziewczynka lub żona chętna na umeblowanie średniowiecznego zamku.

[plus] Simsy na iPhone’a!

[plus] Średniowieczny klimat

[plus] Projektowanie własnego Sima

[minus] Nie tak prosta jak zwykłe Simsy

Strona #2Chopper 2 [Uniwersalna / w promocji za 0,89 euro]
Obraz

Zasady gry są bardzo proste. Zasiadasz za sterami helikoptera, który musi zmierzyć się z siłami powietrznymi, jak również z armatami oraz czołgami na ziemi. Druga odsłona Chopper’a została dopracowana graficznie przez zespół Majic Jungle. Wsparcie dla Retina Display oraz iPada widoczne jest gołym okiem.

Na tym jednak nie koniec. Dzięki technologii Bluetooth, helikopterem możemy sterować z poziomu iPhone’a, natomiast ekranem na którym gramy jest iPad. W tym przypadku, iPhone służy jako bezprzewodowy kontroler do gry. Co ciekawe, iPada można połączyć z telewizorem, wtedy rozrywka nabiera dodatkowych kolorów.

Chopper 2 - iPad output to 42 inch TV, iPhone controlled

O zaletach gry możecie przekonać się oglądając powyższy materiał wideo. Główna kampania oferuje 36 misji które rozgrywają się w 12 unikatowych lokacjach. Całość wsparta jest przez rankingi oraz osiągnięcia w usłudze Game Center. Warto również dodać, że pierwsza cześć gry jest do pobrania teraz zupełnie za darmo.

[plus] Wsparcie dla wyświetlaczy Retina

[plus] iPhone jako kontroler do gry

[plus] Wsparcie dla TV Out

[minus] Po pewnym czasie zaczyna się nudzić

Flight Control HD [Uniwersalna / w promocji za darmo]
Obraz

Jak to w życiu bywa, wielkie samoloty pasażerskie poruszają się szybko, a mniejsze awionetki wolniej.  Zabawa zaczyna się, w momencie gdy na tym samym pasie musi wylądować kilka samolotów z różną prędkością.

Magnesem przyciągającym do Flight Control nie jest ani trójwymiarowa grafika, ani wspaniała oprawa audio. Sukces tkwi w wykorzystaniu możliwości dotykowych iPhone’a. Po wyborze odpowiedniego uczestnika powietrznego ruchu, palcem na ekranie wyznacza mu się drogę na pas startowy.

Pozorna zabawa w rysowanie ścieżek dla każdej maszyny po chwili przeradza się w morderczą walkę o utrzymanie ładu na lotnisku. Zwłaszcza gdy w powietrzu kołuje ponad 10 samolotów. Musicie spróbować sami, jestem pewien, że gra wciągnie Was na długie godziny. Wersja dla iPhone’a również jest do pobrania za darmo.

[plus] Kultowa produkcja za darmo

[plus] Prosta mechanika gry

[plus] Klimatyczna muzyka

[minus] Tytuł już lekko oklepany

Dead Space for iPad [iPad / w promocji za darmo]
Obraz

W grze wcielamy się w postać niejakiego Vandala, który musi zbadać kopalnie na planecie Tytan. Jak nietrudno się domyślić, zarówno stacja kosmiczna, jak i kopalnie zostały opanowane przez Nekromorfy. Trudno powiedzieć, kim jest Vandal. Nie do końca wiadomo, jaki jest prawdziwy cel jego wizyty na Tytanie. Jedno jest jednak pewne: dręczony przez różnego rodzaju halucynacje i koszmary bohater przeżywa chwile grozy.

Fabuła to dość istotna część Dead Space’a. To ona właśnie sprawia, że pomimo kilku niedociągnięć gra jest pozycją godną polecenia. Gracza wciąga się w wir wydarzeń, nierzadko straszliwych. Co krok widać zmasakrowane ciała oraz umazane krwią ściany na korytarzach. Klimat łapie się niejako w locie. Jest strasznie od samego początku.

Dead Space Official Trailer - iPhone & iPad

Zgodnie z zaleceniami twórców, polecam zagrać w Dead Space’a na słuchawkach. Efekty dźwiękowe (w szczególności porykiwania potworów) oraz muzyka budują klimat grozy. Jeśli w pokoju zgasi się światło, to nie raz na plecach pojawią się ciarki. Doskonała robota muzyków. Pod tym względem produkcja EA to pierwsza liga w App Store

[plus] Cudowna grafika

[plus] Fenomenalna muzyka i SFX

[plus] Klimat horroru

[minus] Kupowanie dodatkowej zbroi oraz broni za pieniądze

Strona #3Peggle HD [iPad / w promocji za darmo]
Obraz

Po planszy rozsiane są kolorowe punkty zwane pegglami. Każdy z nich ma inny kolor, każdy kolor oznacza zupełnie coś innego dla gracza. Głównym celem jest jednak zbijanie pomarańczowych elementów. Usuniecie wszystkich punktów / klocków tego koloru z planszy owocuje przejściem do następnego etapu. Jest jednak mały szkopuł. Musimy tego dokonać w dziesięciu próbach. Punkcików na planszy jest zazwyczaj dwa lub trzy razy więcej.

Czym usuwamy peggle? U góry ekranu znajduje się działko z którego wystrzeliwujemy metalową kulkę. To właśnie ona jest głównym narzędziem eliminacji pomarańczowych elementów. Wystarczy, aby chociaż raz dotknęła rzeczonego peggla, aby ten po chwili zniknął z planszy. Brzmi prosto prawda? I tak w rzeczywistości jest. Wybieramy kąt pod którym chcemy kulkę wystrzelić i gotowe. Potem możemy już tylko obserwować, czy nasza decyzja była słuszna. Po wystrzale, nie mamy żadnego wpływu na to w jaki sposób kulka będzie się od elementów odbijać.

Peggle Trailer (PopCap)

Nie jesteśmy jednak pozbawieni pomocy. Na dole ekranu porusza się od brzegu do brzegu koszyczek do którego kulka może wpaść. Jeśli tak się stanie to otrzymujemy dodatkowy strzał. Kulka może się również od koszyka odbić, w szczególności jeśli natrafi na jego krawędź. Konstrukcja przypomina nieco leciwego Arkanoida, pomysł jednak działa wyśmienicie. Całość uzupełniają różnego rodzaju bonusy oraz super moce.

TTPlayer [Uniwersalna /w promocji za darmo]

TTPlayer to aplikacja, która w prosty sposób pozwala przesłać plik wideo do iPhone’a, a następnie uruchomić wybrany materiał wprost z urządzenia. Komunikacja pomiędzy aplikacją a komputerem odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi.

Obraz

Do przeglądarki internetowej należy wpisać adres WWW wygenerowany przez aplikację, zgodnie z ustawieniami domowej sieci. Dzięki temu otrzymuje się dostęp do prostego klienta ułatwiającego wrzucanie plików na wybrane urządzenie. W okienku przeglądarki wczytuje się materiały wideo z dysku, a potem kopiuje je bezpośrednio do aplikacji.

Oczywiście program ma swoje ograniczenia, więc tak naprawdę nie każdy plik wideo można wrzucić czy odtworzyć, jednak najbardziej popularne formaty (MKV, AVI, WMV, ASF, MPEG, MP4, MOV, M4V) są obsługiwane. W szczególności możliwość wrzucania plików Blu-Ray (tylko 720p) jest bardzo ciekawą opcją. Nie każda aplikacja w App Store to potrafi.

Obraz

Jak na rasowy program do odtwarzania filmów przystało, TTPlayer może pochwalić się szeroką gamą funkcji oraz ułatwień. Aplikacja pozwala na wybranie dowolnego aspektu dla odtwarzanego filmu (16:9,  4:3, 1:1, rozciągnięcia) oraz obracanie obrazu w pionie oraz poziomie. Dodatkowo dzięki wsparciu dla wyświetlaczy Retina można poprawić nieco obraz, zwiększając nasycenie kolorów.

[plus] Dużo efektów audio / wideo

[plus] Wsparcie dla filmów w jakości HD

[plus] Łatwe wrzucanie plików przez Wi[minus]Fi

[minus] Czasami zawiesza się przy wrzucaniu plików

The Twin Horizon [Uniwersalna /w promocji za 0,89 euro]
Obraz

Michal Knasiecki reklamuje swoje dzieło jako pierwszą polską, trójwymiarową grę RPG. Szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie, aby którakolwiek z polskich firm mobilnych spróbowała zmierzyć się z tym tematem. Tym bardziej doceniam wysiłek pojedynczego developera.

Twin Horizon opowiada historię młodego człowieka, którego wiejskie życie zamienia się w epicką przygodę w której stawką jest życie ojca głównego bohatera. Gracz udaje się wraz z nim w podróż, która wiedzie przez trzy główne lokacje: wioska, leśna kraina oraz sieć podziemnych jaskiń. W ramach posuwania się fabuły do przodu, zabijamy kolejnych przeciwników, ulepszamy nasz ekwipunek oraz rozwijamy postać.

'The Twin Horizon' game trailer

Trzeba uczciwie sobie powiedzieć, że jakość wykonania (szczególnie grafika) nie pozwolą Twin Horizon rywalizować z takimi tytułami jak chociażby Aralon: Sword and Shadow HD. Nie mniej jednak uważam że warto grę pobrać, dając utalentowanemu developerowi szansę na rozwijanie swojego projektu. Wspierajmy naszych, kto wie może Twin Horizon 2 okaże się być sukcesem na skalę międzynarodową.

[plus] Pierwszy polski RPG mobilny

[plus] Za całość odpowiada tylko jedna osoba

[plus] Polska wersja językowa

[minus] Mnóstwo rzeczy do poprawienia

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)