App Store Inspekcja: Program do panoram 360, nowa polska produkcja oraz dużo darmowych gier

App Store Inspekcja: Program do panoram 360, nowa polska produkcja oraz dużo darmowych gier

App Store Inspekcja: Program do panoram 360, nowa polska produkcja oraz  dużo darmowych gier
Zbyszek Kowal
25.08.2013 11:45, aktualizacja: 25.08.2013 13:45

Zapraszamy na kolejne wydanie App Store Inspekcji. W tym tygodniu chcielibyśmy zaprezentować Wam aż osiem darmowych gier i programów na które warto zerknąć. Jest też jedna płatna pozycja, którą docenią miłośnicy RTS-ów. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Więcej informacji w rozwinięciu wpisu.

Strona #1Suspect in Sight! Anniversary Edition [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Suspect in Sight to gra, w której wcielamy się w policjanta Roba, którego zadaniem jest łapanie przestępców. Twórcy postanowili podejść do tematu jednak nieco mniej standardowo, więc po mieście nie poruszamy się radiowozem, tylko helikopterem. Naszym zadaniem jest odnajdywanie samochodzików oznaczonych czerwoną obwódką, łapanie ich w snop światła z naszego reflektora i czekanie, aż danego delikwenta zatrzyma policja.

Po wszystkim możemy jeszcze stuknąć w ekran, żeby zebrać czerwone gemy, które dają nam dodatkowe punkty. Jednym słowem pomysł bazuje na widowiskowych pościgach policyjnych, które możemy obserwować w programach typu reality show czy na YouTube. Czas zabawy jest ograniczony, ale skuteczne łapanie przestępców go rozszerza – za każdego złodziejaszka i za każdą zaliczoną falę dostajemy nieco dodatkowego czasu.

Suspect in Sight! Anniversary Edition by Jujubee for iOS and Android! OUT NOW!

Po kilku ostatnich aktualizacjach Suspect in Sight wyrósł na bardzo udany tytuł. Oprawa graficzna jest świetna i wyciska ostatnie soki z nowego iPada czy iPhone’a 5. Zadania są ciekawe i wciągające, gameplay przyjemny – jeśli lubicie tego rodzaju gry, to powinniście być w pełni usatysfakcjonowani. Dodatkowym bonusem są zabawne komiksy, których autorem jest sam Michał Śledziński, czyli bardzo popularny w Polsce komiksiarz “Śledziu”.

[plus] Ładna oprawa graficzna

[plus] Ciekawy pomysł na gameplay

[plus] Komiksy Śledzia

[minus] Brak polskiej lokalizacji :(

Pinball HD [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Pinball HD to trzy wspominane wyżej gry w jednym oraz możliwość dokupienia dodatkowych stołów w systemie mikrotransakcji. Za darmo więc możecie pograć na trzech niesamowitych stołach, a gdy zabawa się Wam spodoba, to wtedy można zainwestować trochę grosza w inne pinballe. Co ciekawe, te dokupione są bardziej rozbudowane i zawierają nawet mini gry w sobie.

Rozgrywka nie różni się zbytnio od innych produkcji tego typu. Zabawa polega bowiem na tym, aby za pomocą ruchomych płetw (z ang. flipper) odbijać poruszającą się po lekko nachylonej w kierunku grającego planszy metalową kulkę i nie dopuścić do jej wpadnięcia w otwór znajdujący się na dole. Na planszy porozmieszczane są różne elementy, których trafianie zwiększa liczbę punktów.

Official Pinball HD Collection: Arcade Pinball Launch Trailer

To co jednak odróżnia Pinball HD od innych gier, to doskonała oprawa graficzna. Gra w pełni wykorzystuje dobrodziejstwo ekranów Retina i bez wątpienia jest to najlepszy od strony graficznej pinball w App Store. Co ciekawe, gra wykorzystuje również przystawkę Due Pinball, która poprawia odczucia płynące z gry.

[plus] Doskonała oprawa graficzna

[plus] 3 Darmowe gry w jednym!

[plus] Mnóstwo ciekawych stołów do dokupienia

[minus] Ceny mikrotransakcji dość wysokie

NinjaBoy [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

NinjaBoy to opowieść o młodym Ninja właśnie, który postanawia odzyskać wolność dla swojego królestwa po tym jak krajem zawładną zły Lord Hito. Razem z mistrzem Minoru udają ukrytego w górach klasztoru, aby przygotować się  do ostatecznej walki.

W tym momencie do gry wkracza gracz. Musimy pozbierać gwiazdki z planszy uważając przy tym na to, aby nie nadziać się na jedna z pułapek przygotowanych przez mistrza Minoru. Sterowanie jest banalnie proste, odchylając urządzenie w lewo lub prawo wyznaczamy kierunek poruszania się. Stukniecie palcem w ekran pozwala nam skoczyć. Ot i cała tajemna filozofia.

NinjaBoy - Trailer iPhone + iPad

Do pokonania czeka ponad 80 plansz, które stają się coraz trudniejsze wraz z progresem gry. Pomiędzy kolejnymi zadaniami możemy odwiedzić sklepik w których można dokupić nowe stroje, specjalne moce oraz mikstury. NinjaBoy to jedna z tych gier, która potrafi wciągnąć na dłuższa chwilę, a syndrom „jeszcze jednego levelu” obecny jest od samego początku.

[plus] Duża liczba plansz

[plus] Proste sterowanie

[plus] Sklepik

[minus] Wszędobylskie mikrotransakcje

Strona #2Major Magnet [iPhone / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Niejaki Pułkownik Lastin, zabrał pelerynę super bohater naszemu Majorowi. Bez pelerynki nie można latać i ratować świata, więc szybko okazało się ,że trzeba znaleźć inny sposób na poradzenie sobie z przykrym losem. Major znalazł potężny magnes (już wiecie skąd nazwa gry), dzięki któremu może ruszyć w ślad za złym Pułkownikiem.

Rozgrywka jest interesująca. Na planszy porozmieszczane są kule magnetyczne, po aktywacji których możemy wnieść się w powietrze. To gracz decyduje w którym momencie kule są aktywne lub nie. Dzięki wygaszaniu jednych a zapalaniu drugich, możemy lawirować w kolorowym świecie pełnym skarbów do zebrania. Przygotujcie się na potężną dawkę logicznych łamigłówek.

Major Magnet - Trailer

Oprawa graficzna jest wyśmienitą, a ręcznie rysowane postacie z miejsca przypadają do gustu każdemu. Te niecodzienne spojrzenie na platformówkę jest już bardzo popularne w App Store, dzięki wyróżnieniu od ekipy Apple. Twórcy gry reklamują swój produkt jako połączenie Sonica z Mario Bros. Powiem krótko, jest znacznie ciekawiej!

[plus] Świetny koncept!

[plus] Oldschoolowa grafika

[plus] Świetny design plansz

[minus] Szkoda że nie ma więcej plansz :(

Autumn Dynasty [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za 0,89 euro]
Obraz

Najlepszą rekomendacją niechaj będzie fakt, że Autumn Dynasty zostało wybrane przez Apple do przeglądu najlepszych gier roku 2012. Ta nietuzinkowa strategia zachwyca nie tylko oprawą graficzną, ale również ciekawym podejściem do tematu gier strategicznych. Tytuł w całości został zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych. Przejrzysty interfejs oraz dostosowane sterowanie to mocne strony tej produkcji.

Gra zaskakuje również konwencją artystyczną. Całość rozgrywki toczy się na zwoju azjatyckiej mapy, która przedstawia antyczne prowincje. Wszelkie bitwy oraz produkcja jednostek odbywa się na mapie, my natomiast używając naszego palca rysujemy kierunek poruszania i ataków dla naszych wojsk. Gracz ma wrażenie malowania pędzlem, jak czynili to niegdyś starożytni generałowie.

Autumn Dynasty Universal: iOS Real Time Strategy!

Autumn Dynasty zdobyło przychylność branżowej prasy oraz uznanie w oczach graczy. Cena 0,89 euro to najniższa z możliwych promocji. Jeżeli szukaliście dobrego tytuły na kilka wieczorów, to z pewnością możecie sięgnąć po dzieło Bulkypix.

[plus] Fajny RTS na iPada oraz iPhone’a

[plus] Ciekawa konwencja graficzna

[plus] Tryb multiplayer

[minus] Brak multi po sieci

Sky Gamblers: Storm Raiders [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Arena działań determinuje również maszyny które możemy oblatywać. Twórcy gry postarali się odwzorować niemal wszystkie najważniejsze samoloty tamtej epoki. Co ciekawe, zwrócono uwagę również na takie detale jak wygląd kokpitu pilota z którego również można obserwować rozgrywkę. Chociaż trzeba przyznać szczerze, że najlepiej gra prezentuje się gdy kamera ustawiona jest kilka metrów za samolotem.

Sky Gamblers: Storm Raiders Trailer

Możemy rzucić się w wir kampanii która zabierze nas na wybrzeża Dover. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby wziąć udział w słynnej Bitwie o Anglie. Naszych sił możemy spróbować także w słynnych starciach o Midway lub Perl Harbor. Aspektów historycznych znajdziecie w grze znacznie więcej. Przed każdą misja wprowadzani jesteśmy do gry dość obszernym intro zawierającym sporo danych.

Najlepiej prezentuje się oczywiście grafika. Urządzenia z Retiną na pokładzie wyciągają z gry najwięcej. Krople wody na szybie w kabinie pilota czy też dziury po kulach w poszyciu samolotu robią dość spore wrażenie. Ciekawostką jest również możliwość podłączenia gry do telewizora za pomocą technologii AirPlay.

[plus] Wspaniała oprawa graficzna

[plus] Spory realizm

[plus] Historyczne detale

[minus] Sterowanie dość problemowe na początku gry

Strona #3Smash Bandits [Uniwersalna /Darmowa]
Obraz

O ile w Smash Cops staraliśmy się łapać złoczyńców wcielając się w oficerów prawa, o tyle w Smash Bandits sami stajemy się kryminalistą i uciekamy przed radiowozami. Sama gra nie polega jednak na ucieczce a na rozwalaniu wszystkiego co popadnie. Począwszy od samochodów, przez stacje benzynowe a kończąc na niewinnych przechodniach. Stacja telewizyjna której helikopter podąża za nami, płaci nam po kryjomu za jak największą demolkę! Czegóż to się nie robi dla lepszej oglądalności.

Smash Bandits Debut Trailer iOS

Wydarzenia obserwujemy z kamery ulokowanej w rzucie izometrycznym, dzięki czemu rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Co ciekawe, nie zasiadamy tylko za sterami samochodów. Od czasu do czasu bowiem możemy popływać motorówką, naturalnie również rozwalając co się da na wodzie. Pojazdami sterujemy tylko za pomocą jednego palca, kreśląc odpowiednie gesty na ekranie gdy chcemy skręcić lub w cos uderzyć.

Całośc uzupełnia sklep w którym możemy kupować lepsze bryki oraz ulepszać nasze samochody. Im mocniejsza fura tym więcej udaje się nam wytrzymać na trasie. Im lepsze wyniki tym wyższe miejsce w rankingu na Game Center. Jak nietrudno się domyśleć, w tej darmowej produkcji zaimplementowano również mikrotranskacje, wiec leniuchy mogą dokupić spore bonusy za dodatkowe pieniądze.

[plus] Ciekawe sterowanie

[plus] Dopracowane lokacje

[plus] Opcje tuningu

[minus] Jak zapłacisz masz przewagę nad innymi

MB: YouTube music player [iPhone / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Do czego nadaje się MB? Jak sama nazwa wskazuje, jest to player dla teledysków zamieszczonych w serwisie YouTube. Zarówno tych oficjalnych, jak i tych wrzuconych przez fanów. Magia tej aplikacji polega na tym, że pozwala stworzyć własną playlistę teledysków, które można odtwarzać na naszym iPhonie, jeden po drugim bez naszej ingerencji.

Na tym nie koniec. Jeżeli nie mamy pomysłu na własna playlistę, to możemy skorzystać z podpowiedzi innych użytkowników programu. W ten sposób można posłuchać Top 100 najlepszych piosenek do tej pory lub zapoznać się z najnowszym notowaniem magazynu Biullboard. Nie brakuje również takich kompilacji jak najlepsze teledyski miesiąca czy zestawień dla poszczególnych artystów.

Obraz

Całość uzupełniona jest o zestawienie filmików które polubiliśmy (dopiero po synchronizacji) lub opublikowaliśmy na Facebooku. Każdy materiał możemy wrzucić wprost z aplikacji na naszego Walla. Program pozwala również otwierać wybrane tytuły w iTunes, jeżeli zechcemy kupić go w sklepie Apple’a.

[plus] Prosty interfejs

[plus] Własne Playlisty

[plus] Podpowiedzi innych użytkowników

[minus]Tylko na iPhone’a

Panorama 360 Cities [Uniwersalna / koszt pobrania: w promocji za darmo]
Obraz

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala tworzyć panoramy które swoim zasięgiem obejmują 360 stopni w poziomie oraz pełne 180 stopni w pionie. Inaczej rzecz ujmując, taka fotka pozwala „rozejrzeć się” w każdym możliwym kierunku. Tak zachowane zdjęcie można wysłać do serwisu 360cities.net lub zapisać w pamięci naszego urządzenia.

Wspomniany serwis jest największą na świecie bazą zdjęć panoramicznych. Aplikacja naturalnie daje dostęp do owej bazy. Można zatem przejrzeć najpiękniejsze panoramy różnych popularnych zakątków świata. Co ciekawe, na wirtualnej mapie możemy zerknąć czy ktoś nie opublikował fotek z naszej okolicy.

Obraz

Program zachęca nas również do tworzenia panoram naszych okolic, przyznając nam za to punkty. Dzięki profilowi w wspomnianym wyżej serwisie oraz aplikacji, możemy stać się członkiem dość pokaźnej społeczności dokumentalistów. Promocja ma charakter czasowy, warto zatem pospieszyć się z decyzja o pobraniu.

[plus] Łatwy sposób na panoramę 360

[plus] Tysiące panoram do zobaczenia

[plus] Uniwersalna aplikacja na iPada oraz iPhone’a

[minus] Nie każda panorama udaje się od razu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)