App Store Inspekcja: Specjalny przegląd promocji na Halloween!

App Store Inspekcja: Specjalny przegląd promocji na Halloween!
31.10.2013 07:00
App Store Inspekcja: Specjalny przegląd promocji na Halloween!
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, prezentujemy Wam specjalne wydanie App Store Inspekcji, w której przedstawiamy najgorętsze promocje na Halloween. Jeżeli szukacie ciekawego tytułu do pobrania, to z pewnością w rozwinięciu wpisu znajdziecie coś w sam raz dla siebie. Obiecujemy same cukierki, psikusów nie będzie!

Strona #1NBA 2K14 [Uniwersalna / Obniżka z 6.99 euro na 2.69 euro]
412060718079411110

Zgodnie z tradycją tytuł ma licencję ligi NBA, dzięki czemu gracze mogą wcielić się w najsławniejsze gwiazdy koszykówki i pokierować ulubionymi zespołami. W grze dostępnych jest kilka trybów rozgrywki. Sterowanie oparte na intuicyjnym Pro Sticku pozwala w prosty sposób wykonywać zaawansowane akcje pod własnym koszem lub w ataku.

W porównaniu do poprzedniej edycji, otrzymujemy większą kontrolę nad piłką. Poprawiono także system podań, blokowania oraz rzuty. Sztuczna inteligencja bada przyzwyczajenia gracza i uczy się jego stylu gry. Jeżeli więc atakujecie tylko jedną stroną parkietu, to komputer zagęści wybrane strefy, aby utrudnić zadanie.

NBA 2K14 iPhone/iPod Touch/iPad Gameplay [HD]

Jak widać na załączonym do wpisu filmiku, grafika prezentuje się wyśmienicie. Całość przypomina profesjonalną transmisję z meczów NBA. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa oraz fenomenalne dźwięki dochodzące z parkietu podczas meczu.

[plus] Ulepszone sterowanie

[plus] Solidna oprawa audiowizualna

[plus] Licencja NBA

[minus] Cena mogłaby spaść jeszcze niżej :)

Ravensword: Shadowlands [Uniwersalna / Obniżka z 5.99 euro na 0.89 euro]
412060718080066470

Według twórców, odsłona Shadowlands może pochwalić sie największym światem 3D do eksploracji, jaki kiedykolwiek widziano w grach mobilnych. Ambicją twórców było bowiem stworzenie gry zbliżonej w zarysach od kultowego Obliviona. Oczywiście do dzieła Bethesdy sporo Ravensword brakuje, ale gra i tak jest potężna!

Główna kampania gry powinna wystarczyć na około 40 godzin grania, co jest wynikiem imponującym dla produkcji mobilnych. Do tego należy dorzucić także misje poboczne, które przedłużą żywotność gry. Po stworzeniu własnej postaci (dość dokładny edytor) wyruszamy w świat pełen przygód i niebezpieczeństw.

Czego można oczekiwać po Shadowlands? Wszystkiego tego co można znaleźć w poważnych produkcjach RPG. Nasza postać może kupić dom i urządzać go według własnego uznania. Nie brakuje wierzchowców, skradania się oraz złodziejstwa. Naturalnie zbieramy punkty doświadczenia, ulepszamy umiejętności oraz kompletujemy zbroję i oręż. Po prostu kombajn na kilkanaście długich wieczorów!

[plus] Ogromny świat do eksploracji

[plus] Rozbudowana kampania i wątki poboczne

[plus] solidna oprawa graficzna

[minus] Sterowanie wymaga nabrania wprawy

BADLAND [Uniwersalna / Obniżka z 3.59 euro na 0.89 euro]
412060718080656294

BADLAND to bardzo trudna do zdefiniowana gra, która nie prezentuje się zbyt ładnie na screenshotach. Dopiero jak zerkniecie na filmik, zobaczycie jak bogata jest to produkcja. Sterujemy lotem bliżej nieokreślonego włochatego stworka, który musi dostać się na drugi koniec planszy. Jako że jest to klasyczny side-scroller (kamera przesuwa się od lewej do prawej strony ekranu), akcja jest dość dynamiczna.

Sterowanie ogranicza się tylko do stukania palcem w ekran. Jak stukamy słabo i wolniej, to nasz stworek podskakuje zamiast machać łapkami. Gdy robimy to energiczniej, wtedy wzbija się wyżej. Oczywiście po drodze czeka na niego mnóstwo pułapek, które należy omijać lub neutralizować.

BADLAND - Launch Trailer

Najciekawsze są jednak metamorfozy naszego stworka lub klonowanie. Przepiękna oprawa graficzna oraz fantastyczne dźwięki nadają grze niepowtarzalnego uroku. Trudno uwierzyć, że za produkcją tego cudeńka stoi tylko dwóch facetów!

[plus] Grafika (kontrasty są wspaniałe)

[plus] Świetna oprawa muzyczna

[plus] Fantastyczny design plansz

[minus] Czasami trzeba powtarzać level kilka razy

Strona #2Ticket to Ride [iPad / Obniżka z 5.99 euro na 2.69 euro]
412060718081311654

Rozgrywka polega na łączeniu tras kolejowych na mapie. Za każdą wybudowaną trasę, gracze otrzymują punkty. Dodatkowe punkty można otrzymać za zrealizowanie konkretnej wylosowanej trasy lub za zestawienie najdłuższego połączenia. Na początku gracze otrzymują po trzy bilety z trasami kolejowymi, które wyznaczają indywidualny cel każdemu uczestnikowi, jakim jest podróż pomiędzy dwoma miastami zaznaczonymi na bilecie.

Gracze otrzymują również po 4 karty pociągów, które służą do zapłaty za realizację połączeń. Każdy z graczy ma również do dyspozycji 45 wagoników, które służą do zaznaczania przejechanych tras. W pojedynczej turze gracz ma możliwość wybrania jednej z trzech akcji: może dobrać nowe karty pociągów, zrealizować pojedyncze połączenie dwóch miast przy użyciu kart pociągów, które posiada lub dobrać dodatkowe bilety z nowymi trasami do zrealizowania.

Ticket to Ride for iPad - English Version

Gra kończy się, gdy jeden z graczy wyczerpie lub jest bliski wyczerpania puli pionków, którymi dysponuje. Następnie gracze dodają punkty za zrealizowane trasy z biletów lub odejmują w przypadku, gdy nie udało im się ich dokończyć. Można grać samemu, z rodzina przy stole lub przez Game Center. Zabawy jest naprawdę sporo.

[plus] Przepiękna gra planszowa

[plus] Ciekawy pomysł i realizacja

[plus] Można grać całą rodziną!

[minus] Dwie oddzielne wersje dla iPada oraz iPhone’a

Civilization Revolution for iPad [iPad / Obniżka z 5.99 euro na 0.89 euro]
412060718081967014

Civilization Revolution nie jest produktem nowym w sensie designu. Jest to port gry pod tym samym tytułem jaka ukazała się na konsolach stacjonarnych oraz Nintendo DS. Nie jest to tak hardcorowa turówka jak Cywilizacja V, nie mniej jednak jest to nadal projekt sygnowany nazwiskiem Mayer’a. Intuicyjny interfejs, bajkowa grafika i te same zasady rozwijania własnej cywilizacji. Nic się nie zmieniło pod tym względem. Naturalnie zadbano o możliwość obsługi aplikacji przez dotyk.

Bazowe założenia rozgrywki pozostały niezmienne. Na wstępie, wybieramy jedną z szesnastu dostępnych nacji. Do każdej z nich przypisany jest historyczny władca (np.: Napoleon czy Lincoln). Głównym zadaniem gracza jest eksploracja, rozwój własnych miast oraz wojna. Gdzieś na końcu ścieżki rozwoju widać budowę statku kosmicznego i podbój wszechświata.

Civilization Revolution iPhone/iPad/iPod Gameplay (iOS HD)

W App Store znajdziecie również darmową wersje Lite. Śmiało możecie zapoznać się z podstawowymi założeniami. Jestem jednak pewien, że wielbiciele tego gatunku gier nie będą czekać i pobiorą wersję pełną. Wersja dla iPhone’a również jest dostępna za 0,89 euro!

[plus] Rasowa strategia dla fanów

[plus] Kolorowa oprawa graficzna

[plus] Tryb multiplayer

[minus] Raczej tylko dla fanów

XCOM: Enemy Unknown [Uniwersalna / Obniżka z 17.99 euro na 8.99 euro]
412060718082622374

Warto przypomnieć, że XCOM: Enemy Unknown to remake kultowej gry z 1994 roku. Pod względem fabuły jednak, gra nie stanowi kontynuacji trylogii z lat 90-tych. Gracz poznaje nową historię konfliktu pomiędzy ludźmi a cywilizacją obcych pragnących skolonizować naszą planetę.

Pomysł na rozgrywkę nie jest nowy, ale od wielu lat sprawdza się wyśmienicie. Elementy strategiczne dzieją się w czasie rzeczywistym. Natomiast bezpośrednie starcia z obcymi są już turowe. Pierwszy tryb pozwala prowadzić badania naukowe oraz produkcję sprzętu i uzbrojenia. Drugi natomiast to walka w której dowodzimy grupą wyszkolonych żołnierzy.

XCOM: Enemy Unknown PS3 vs iPad comparison - PocketGamer.co.uk

Jako że twórcom udało się przenieść wersję PC na urządzenia mobilne, to gra ma dość spore wymagania. Gra uruchomi się tylko na iPhonie 4S oraz iPhonie 5. Trochę lepiej jest z tabletami, tutaj nie obsługiwany jest tylko pierwszy iPad. Dużym zaskoczeniem jest także cena, która z pewnością dla wielu fanów ciągle może być zbyt wysoka.

[plus] XCOM na iOS!

[plus] Kompleksowa rozgrywka

[plus] Elementy strategiczne

[minus] Gdyby tylko cena była niższa

Strona #3DrawRace 2 HD [iPad / Obniżka z 2.69 euro na 0!]
412060718083277734

Wyjątkowość tytułu Chillingo polega na tym, że twórcy zrezygnowali z klasycznego sterowania (przyciski, wirtualna gałka) i postawili na innowacyjność. Przed rozpoczęciem wyścigu gracz rysuje palcem na ekranie optymalny tor jazdy dla swojego samochodu. Prędkość pojazdu kontroluje się szybkością rysowania linii – im wolniej, tym auto bardziej wyhamowuje.

Pierwsze plansze są dość proste, późniejsze etapy wymagają strategicznego myślenia. W kluczowych momentach gracz może użyć również dopalacza, który nierzadko pomaga wygrać wyścig z komputerowym lub innym graczem w rozgrywce multiplayer.

DrawRace 2 iOS Trailer

O zaletach DrawRace 2 możecie przekonać się sami, pobierając ją za darmo z App Store. W naszym przeglądzie polecamy Wam odsłonę dla iPada, ale wersja dla iPhone’a również jest dostępna do pobrania za darmo.

[plus] nietuzinkowe wyścigi

[plus] Ładna oprawa graficzna

[plus] Intuicyjne sterowanie

[minus] gra zawiera mikrotranskacje

Neuroshima Hex [Uniwersalna / Obniżka z 4.49 euro na 2.69 euro]
412060718083933094

Akcja Neuroshimy Hex rozgrywa się w postnuklearnym świecie, w którym różne siły walczą o prawo do życia. Rozgrywka toczy się na planszy podzielonej na 19 heksagonalnych pól. Gracz steruje jedną z następujących armii: Maszyny Molocha, Posterunek, Mutanci Borgo, Gang Hegomonii, reprezentowanych przez 35 heksagonalnych żetonów każda.

Od dnia premiery gra była wielokrotnie aktualizowana o dodatkowe paczki z armiami do wykorzystania, które można nabyć również za pośrednictwem miktrotransakcji. Co ciekawe, od wersji 2.0 dostępny jest asynchroniczny tryb multiplayer, który znacznie rozszerza możliwości aplikacji.

Neuroshima Hex Trailer

Za przeniesienie planszówki na urządzenia z iOS na pokładzie odpowiada polska firma Big Daddy’s Creations, która po raz kolejny w ostatnim czasie przeceniła swoją grę w App Store. Obniżka ceny o połowę to dobra okazja, żeby zastanowić się nad zakupem. Jeżeli nie jesteście do końca przekonani, spróbujcie darmowej wersji lite.

[plus] Świetna planszówka!

[plus] Nietuzinkowa oprawa graficzna

[plus] Tryb multiplayer

[minus] Raczej tylko dla fanów

Paranormal Agency HD [iPad / Obniżka z 4.49 euro na 1.79 euro]
412060718084588454

Główną bohaterką gry w którą wciela się gracz jest Heather Mills. Młoda dziewczyna odziedziczyła po przyjacielu firmę zajmującą się paranormalnymi śledztwami. Nie ma w tym zresztą żadnego przypadku, gdyż Heather od najmłodszych lat przejawiała skłonności do obserwowania duchów i tajemniczych obiektów. Dzisiaj jako właścicielka Paranormal Agency, wykorzystuje je do rozwiązywania różnego rodzaju zagadek.

Główna rozgrywka polega na odkryciu 50 plansz jakie w grę zostały zaimplementowane. Na każdej z owych plansz musimy odnaleźć ukryte obiekty. Czasami są to wtopione w tło przedmioty, czasami są to duchy chowające się za bibelotami. Generalnie jednak, włączamy opcje zoom i kawałek po kawałku przeszukujemy ekran w poszukiwaniu żądanych przedmiotów. Jak na rasowego Hidden Object’a przystało, Paranormal Agency oferuje pięć różnych sposobów na wyszukiwane przedmiotów.

Paranormal Agency to bardzo solidna gra. W gatunku gier Hidden Object jest jedną z lepszych. G5 Entertainment przyzwyczaiło już nas do perfekcyjnych konwersji tytułów znanych z komputerów osobistych. Nie inaczej jest i tym razem. Wszystkie aspekty gry zostały przeniesiono wzorowo.

[plus] Rarytas dla miłośników gier Hidden Object

[plus] Duża liczba plansz

[plus] Różne sposoby na eksplorację

[minus] Tylko w języku angielskim

W chwili tworzenia tego wpisu nie zostały ujawnione jeszcze żadne promocyjne tytuły od takich producentów jak Chillingo, Electronic Arts lub Gameloft. Zakładam jednak że gry tych wydawców znacie doskonale. Poniżej znajdziecie listę aplikacji oraz gier na które również warto zwrócić uwagę.

Aplikacje użytkowe:

Gry:

Strona #4

[*]Slender Man - Chapter 1: Alone (0.89 -> Za darmo)

[*]Blastronaut (0.89 -> Za darmo)

[*]Escape from Doom (1.79 -> Za darmo)

[*]Pocket Land (0.89 -> Za darmo)

[*]4 Elements II Premium (2.69 -> Za darmo)

[*]Fishdom H2O: Hidden Odyssey (2.69 -> Za darmo)

[*]Combo Crew (1.79 -> Za darmo)

[*]Flick The Fish (1.79 -> Za darmo)

[*]2K DRIVE (5.99 -> 1.79)

[*]Good vs Reason (1.79 -> Za darmo)

[*]LIMBO Game (4.49 -> 1.79)

[*]Caylus (4.49 -> 2.69)

[*]FINAL FANTASY IV (14.49 -> 6.99)

[*]The House of the Dead (4.49 -> 0.89)

[/list]

Pamiętajcie że w komentarzu pod wpisem możecie wrzucać linki do gier lub aplikacji które pominęliśmy. Kolejna okazja na tak duże obniżki pojawi się za miesiąc, gdy w App Store obchodzony będzie Dzień Dziękczynienia. Miłego grania!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)