App Store w iOS 6 znowu odświeżony

App Store w iOS 6 znowu odświeżony

App Store w iOS 6 znowu odświeżony
Krystian Bezdzietny
31.08.2012 13:56, aktualizacja: 31.08.2012 15:56

Jedną z istotniejszych nowości oprogramowania iOS 6 jest zmieniony design wybranych aplikacji systemowych, czyli App Store'a, iTunes Store'a, Muzyki itd. Zaprezentowane w pierwszej becie nowe designy aplikacji najwyraźniej nie są ostateczne. Wczoraj zauważono, że aplikacja App Store przeszła kolejną metamorfozę. Zmienił się widok wyników wyszukiwań.

To jak obecnie się on prezentuje widoczne jest na screenach wyżej. Po wpisaniu wybranej fazy zostanie wyświetlony ekran ze specjalnymi kartami. Aby sprawdzić kolejne wyniki, trzeba po prostu przewijać palcem w lewo lub w prawo.

[solr id="simblog-pl-60850" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/facebook-camera-1-1-dla-ios-a" _mphoto="facebook-camera-gets-upd-e56a448.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2387[/block]

O ile jest to bardzo fajne rozwiązanie pod kątem estetycznym, o tyle jego użyteczność, zwłaszcza na iPhone'ach, woła o pomstę do nieba. W iOS-ie 5 po wpisaniu frazy w wyszukiwarce App Store'a pojawiła się lista z odpowiadającymi danej frazie aplikacjami. Na jednym ekranie mamy dostępnych pięć wyników, co w wypadku wyszukiwania konkretnego programu jest bardzo wygodne.

fot. iDownloadBlog
fot. iDownloadBlog

W iOS 6 sprawa wygląda tak, że po wpisaniu frazy X  oczom ukazuje się karta pierwszego odpowiadającego frazie wyniku. Co wówczas począć, jeżeli wyników jest kilka tysięcy, a poszukiwana przez nas aplikacja nie uplasowała się w pierwszej dziesiątce wyników? Cóż, trzeba machać.

Trudno powiedzieć czy jest to finalna odsłona tej metamorfozy, czy jednak Apple nad nią jeszcze popracuje. Intencje pewnie były dobre, ale jak wyszło - każdy widzi.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)