App Store w iOS 6 znowu odświeżony

Jedną z istotniejszych nowości oprogramowania iOS 6 jest zmieniony design wybranych aplikacji systemowych, czyli App Store'a, iTunes Store'a, Muzyki itd. Zaprezentowane w pierwszej becie nowe designy aplikacji najwyraźniej nie są ostateczne. Wczoraj zauważono, że aplikacja App Store przeszła kolejną metamorfozę. Zmienił się widok wyników wyszukiwań.

App Store w iOS 6 znowu odświeżony 1

To jak obecnie się on prezentuje widoczne jest na screenach wyżej. Po wpisaniu wybranej fazy zostanie wyświetlony ekran ze specjalnymi kartami. Aby sprawdzić kolejne wyniki, trzeba po prostu przewijać palcem w lewo lub w prawo.

[solr id="simblog-pl-60850" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/facebook-camera-1-1-dla-ios-a" _mphoto="facebook-camera-gets-upd-e56a448.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2387[/block]

O ile jest to bardzo fajne rozwiązanie pod kątem estetycznym, o tyle jego użyteczność, zwłaszcza na iPhone'ach, woła o pomstę do nieba. W iOS-ie 5 po wpisaniu frazy w wyszukiwarce App Store'a pojawiła się lista z odpowiadającymi danej frazie aplikacjami. Na jednym ekranie mamy dostępnych pięć wyników, co w wypadku wyszukiwania konkretnego programu jest bardzo wygodne.

App Store w iOS 6 znowu odświeżony 2
fot. iDownloadBlog

W iOS 6 sprawa wygląda tak, że po wpisaniu frazy X  oczom ukazuje się karta pierwszego odpowiadającego frazie wyniku. Co wówczas począć, jeżeli wyników jest kilka tysięcy, a poszukiwana przez nas aplikacja nie uplasowała się w pierwszej dziesiątce wyników? Cóż, trzeba machać.

Trudno powiedzieć czy jest to finalna odsłona tej metamorfozy, czy jednak Apple nad nią jeszcze popracuje. Intencje pewnie były dobre, ale jak wyszło - każdy widzi.

Źródło: iDB

Źródło artykułu: WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE