App Store z ważną zmianą. Płacisz za apkę raz, dostajesz wersje na wszystkie systemy

App Store z ważną zmianą. Płacisz za apkę raz, dostajesz wersje na wszystkie systemy

App Store z ważną zmianą. Płacisz za apkę raz, dostajesz wersje na wszystkie systemy
Patryk Korzeniecki
06.02.2020 15:31, aktualizacja: 06.02.2020 16:33

Apple wprowadza dużą zmianę, która powinna ucieszyć wszystkich użytkowników jego ekosystemu. Od marca kupisz aplikację na wszystkie platformy jednym kliknięciem.

Apple zamieściło oficjalne oświadczenie, w którym informuje o przyszłym zunifikowaniu zakupów na wszystkie autorskie platformy.

Aplikacje na systemy Apple'a: kupisz na jednym urządzeniu, skorzystasz na wszystkich

Kupując aplikację na iPhonie, kupimy też jej wersję na iPadOS, macOS i tvOS (jeśli tylko ma swoje odpowiedniki na te systemy).

Apple zrobi więc ukłon dla posiadaczy kilku urządzeń z jabłkiem. Po pierwsze, jest to dla nich spore ułatwienie - nie trzeba kupować kilka razy tych samych aplikacji, żeby uruchomić ich na innych platformach. Po drugie, dzięki unifikacji uzyskujemy prostszą synchronizację zakupionych programów pomiędzy różnymi sprzętami.

Niedługo zakupioną na Macbooku aplikację będziesz mógł zainstalować także na iOS
Niedługo zakupioną na Macbooku aplikację będziesz mógł zainstalować także na iOS

Wraz z unifikacją zakupów w sklepach z aplikacjami Apple wprowadzi zasadniczą zmianę. Mianowicie brakujące kategorie z App Store;a zostaną dodane do Mac App Store'a i na odwrót. Jest to niezbędny krok przy połączeniu zakupów między platformami.

Apple połączy kategorie Fotografia i Wideo, a aplikacje czekające w kolejce automatycznie zostaną przedzielone do nowej. Oprócz tego dział Dzieci zniknie z podkategorii Gry na Macu.

Apple zaznacza, że deweloper może zmienić przynależność aplikacji do określonej kategorii w dowolnym momencie.

Obraz

Unifikacja zakupów zostanie wprowadzona w marcu 2020 roku. Apple sugeruje, aby tworzyć aplikacje używając jednego ID aplikacji przy pomocy oprogramowania Xcode w wersji 11.4 beta.

Sam pomysł jest genialny - dobrze, że Apple w końcu zdecydowało się na pełną spójność jeśli chodzi o kupowanie programów w swoich sklepach z aplikacjami. Zastanawia mnie tylko kwestia cen. Obawiam się, że może skończyć się to ich wzrostem - w końcu deweloper musi sobie jakoś odbić fakt, że użytkownik nie kupi już np. 2-3 wersji programu tylko jedną.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)