App Store zubożał o 1% aplikacji!

App Store zubożał o 1% aplikacji!

App Store zubożał o 1% aplikacji!
Zbigniew Kowal
09.12.2009 06:01, aktualizacja: 09.12.2009 07:01

Wydawać by się mogło, że polityka firmy Apple w stosunku do swoich kluczowych klientów jest w miarę bezpieczna. To znaczy taka, że firma z Cupertino dba o producentów którzy publikują dużo aplikacji w ich sklepie. Czasami nawet przymykając oko na pomniejsze niedociągnięcia. Jednak po dzisiejszej wiadomości z pewnością zmienicie na ten temat zdanie.

Apple postanowiło bowiem usunąć z App Store ponad tysiąc aplikacji chińskiej firmy Molinker! Dlaczego? Ponieważ developer publikował fałszywe, bardzo pochlebne recenzje pod swoimi produktami!

Skąd Apple dowiedziało się o takim procederze? Oczywiście znalazł się usłużny klient, który zauważył że niemal wszystkie 1011 aplikacji firmy Molinker dysponowało samymi 5-gwiazdkowymi ocenami. Co ciekawe, większość z nich pisana była bardzo podobnie. Nie spodobało się to młodemu chińczykowi więc postanowił napisać donos do Phila Schillere - szefa marketingu Apple’a.

Obraz

Musicie przyznać, że jest to niesamowita historia. Tym bardziej, że proceder oceniania swoich aplikacji przez developerów jest powszechny. Nasza redakcja również otrzymywała prośby od producentów, aby ocenić grę na 5 gwiazdek w App Store. Wygląda na to, że po takim wydarzeniu, przynajmniej część firm zaprzestanie takich praktyk.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)