Chcesz korzystać z ARKit? Tych iPhone'ów i iPadów nie warto już kupować

Chcesz korzystać z ARKit? Tych iPhone'ów i iPadów nie warto już kupować

Chcesz korzystać z ARKit? Tych iPhone'ów i iPadów nie warto już kupować
Miron Nurski
06.07.2017 10:48, aktualizacja: 06.07.2017 12:48

Pisałem ostatnio o ciekawych aplikacjach wykorzystujących ARKit, czyli platformę rozszerzonej rzeczywistości Apple'a. Jeśli chcesz kupić iPhone'a lub iPada, aby z takich apek korzystać, niektórych modeli nie powinieneś brać pod uwagę.

Apple ARKit - jakie iPhone'y i iPady są kompatybilne?

Platforma Apple ARKit kompatybilna jest z procesorami z linii A9 oraz A10, co ogranicza liczbę urządzeń, na których aplikacje rozszerzonej rzeczywistości można uruchomić. Są to:

Większość niekompatybilnych urządzeń Apple wycofał już ze swojego oficjalnego sklepu, ale wciąż sprzedaje iPada mini 4, który z platformą ARkit nie współpracuje. Niestety miłośnicy małych tabletów nie mają żadnej nowsze alternatywy.

Na rynku wciąż można znaleźć więcej starszych urządzeń, na których aplikacje AR nie zadziałają. Jednym z nich jest iPhone 6.

Zamiast iPhone'a 6 lepiej kupić iPhone'a SE

Nie tak dawno iPhone 6 doczekał się nowej wersji z 32 GB pamięci. Kosztuje 1899 zł, czyli mniej więcej tyle samo, za ile można kupić mniejszego iPhone'a SE, dlatego sporo osób może mieć zakupowy dylemat.

iPhone SE jest lepszym wyborem niż iPhone 6
iPhone SE jest lepszym wyborem niż iPhone 6

Już wcześniej pisałem, że w mojej opinii lepiej kupić iPhone'a SE, który ma lepsze podzespoły (większość przeniesiono z nowszego iPhone'a 6s). Teraz możemy dopisać kolejny powód - kompatybilność z ARKitem.

iPad (2017) czy iPad Air 2? Odpowiedź na to pytanie jest teraz łatwiejsza

W marcu iPad Air 2 został zastąpiony nowym iPadem. Niestety nowy model jest pod niektórymi względami gorszy - jest grubszy, cięższy i ma mniej zaawansowany technologicznie wyświetlacz.

iPad (2017) jest lepszym wyborem niż iPad Air 2
iPad (2017) jest lepszym wyborem niż iPad Air 2

Jako że oba modele wycenione są obecnie na podobną kwotę, wiele osób rozważa, czy nie lepiej sięgnąć po starszego iPada Air 2. Moim zdaniem możliwość uruchomienia aplikacji rozszerzonej rzeczywistości to jednak spory atut przemawiający za nowym iPadem.

Apple ma obecnie... najtańszą z dużych platform rozszerzonej rzeczywistości

Ostatnia rzecz, która kojarzy się z Apple'em, to przystępne ceny, ale w tym wypadku tak jest.

iPhone'a SE można dziś kupić za 1500-1600 zł. Nowy iPad to wydatek rzędu 1700 zł. Są to produkty, które po jesiennej aktualizacji do systemu iOS 11 pozwolą korzystać z wysokiej jakości aplikacji AR.

ARKit Inter-dimensional Portal by @nedd

Urządzenia wspierające konkurencyjną platformę Tango Google'a są dużo droższe. Lenovo Phab 2 Pro - ok. 2100 zł. ZenFone AR - 3699 zł.

To niesłychane, że Google przegrywa z Apple'em wojnę cenową.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)