Apple chce być operatorem MVNO?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Aih.
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Aih.
Paweł Żmuda

02.06.2011 16:00, aktual.: 02.06.2011 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezależnie od liczby wrogów komórki firmy Apple cieszą się sporą popularnością na różnych rynkach. Wygląda na to, że koncern Steve'a Jobsa nie chce ograniczać się tylko do sprzedaży - zamierza być też operatorem. Całkiem możliwe, że firma z Cupertino zaoferuje swoim klientom usługi jako MVNO.

Z opublikowanego właśnie wniosku patentowego złożonego przez firmę Apple wynika, że koncern może planować start wirtualnej sieci komórkowej dla swoich klientów. Apple jako MVNO miałby działać na całym świecie przy wykorzystaniu infrastruktury przynajmniej trzech dużych firm telekomunikacyjnych. Już jesienią ubiegłego roku w Sieci pojawiały się informacje o planach Apple'a. Informacje pochodzące od anonimowych informatorów związanych z sieciami komórkowymi właśnie się potwierdzają.

Nie wiadomo, w jaki sposób koncern Jobsa chciałby swoim zasięgiem objąć wszystkie rynki, na których dostępny jest iPhone. Całkiem możliwe, że bycie operatorem to tylko jedno z marzeń firmy z Cupertino.

Nie tak dawno informowaliśmy o spotkaniu szefa France Telecom z prezesem Google'a. Podczas rozmowy poruszono podobno kwestię ewentualnej współpracy, mającej na celu zwiększenie przepustowości sieci komórkowych. Po spotkaniu pojawiły się plotki o tym, że Google również może myśleć nad własną siecią komórkową. Myślicie, że z pola smartfonów i tabletów rywalizacja między Androidem a iOS przeniesie się również na pole usług telekomunikacyjnych?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)