Apple coraz mocniej zaangażowany w gry

Apple coraz mocniej zaangażowany w gry

Apple coraz mocniej zaangażowany w gry
Zbyszek Kowal
09.04.2011 15:51, aktualizacja: 09.04.2011 17:51

Zgodnie z informacją podaną przez dziennikarzy witryny MVC, Apple zatrudnił dwóch nowych pracowników, którzy przyczynić mają się do rozwoju gamingu na urządzeniach z iOS na pokładzie. Dwa poważne nazwiska wzmocniły ekipę giganta z Cupertino.

Pierwszym nabytkiem Apple’a jest Rob Saunders, szef angielskiego oddziału Nintendo. Facet odpowiadał między innymi z PR przy wprowadzaniu na rynek Wii oraz DS’a. Pan Saunders tym razem skupi się na kreowaniu nowego wizerunku wokół grania na iPhonie oraz iPadzie.

Drugim nazwiskiem kojarzonym z ekipa Jobsa jest niejaki Nick Grange, który wcześniej piastował stanowisko dyrektora w europejskim oddziale Activision. Wcześniej jednak zdobywał doświadczenie w takich firmach jak Electronic Arts oraz Microsoft. Grange najprawdopodobniej zasili sztab projektantów iPada.

Wygląda więc na to, że Apple poważnie podchodzi do nowej gałęzi swojej działalności jaką są gry oraz gracze. Zatrudnienie dwóch nowych dyrektorów z pewnością przyczyni się do powstawania kolejnych inicjatyw wspierających rozwój gamingu. Czekamy zatem na pierwsze owoce pracy wspomnianych wcześniej dżentelmenów.

Źródło: TUAW

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)