Apple dopłaci klientom za przesiadkę z telefonów LG. Chce dopiec Samsungowi

Apple dopłaci klientom za przesiadkę z telefonów LG. Chce dopiec Samsungowi

Apple dopłaci klientom za przesiadkę z telefonów LG. Chce dopiec Samsungowi
Źródło zdjęć: © fot. Unsplash
Klaudia Stawska-Magdziak
28.05.2021 13:14, aktualizacja: 28.05.2021 16:14

Apple po raz pierwszy w historii firmy zamierza uruchomić program wymiany, który ma zachęcić użytkowników smartfonów LG do przesiadki na iPhone’y. Program rusza w Korei Południowej, czyli na rodzimym rynku Samsunga.

W koreańskich mediach pojawiły się informacje, że tamtejszy oddział Apple'a planuje rozpocząć program wymiany, w ramach którego zaoferuje użytkownikom smartfonów LG równowartość urządzenia oraz dopłaci dodatkowo 150 tys. wonów (ok. 500 zł).

Wszystkie osoby, które korzystały z telefonów LG 4G i 5G przez co najmniej miesiąc, będą mogły skorzystać z programu wymiany przed 25 września. W ramach akcji mogą wymienić stary smartfon na iPhone’a 12 lub iPhone’a 12 mini, oczywiście za dodatkową opłatą, pomniejszoną o wartość smartfonu LG.

Promocja ma być niezależna od innych akcji, które dostępne są u lokalnych operatorów. Jest to o tyle ciekawe, że Apple nigdy wcześniej nie uruchamiał tego typu programów wymiany dla użytkowników urządzeń z Androidem. Niestety promocja będzie działać tylko w Korei Południowej i ma związek z decyzją LG o zakończeniu działań na rynku urządzeń mobilnych.

LG w zeszłym miesiącu ogłosiło, że wycofa się z branży smartfonów do 31 lipca br. Powodem decyzji są oczywiście pieniądze, a raczej straty, jakie ponosiła firma w ostatnich latach. To otworzyło możliwości dla innych producentów, jednak jak wynika z raportu rynkowego, 80 proc. użytkowników LG V50 ThinQ przeszło na urządzenia Samsung Galaxy.

Apple raczej nie może liczyć na to, że pobije koreańskiego giganta na jego własnym rynku, jednak program wymiany może pomóc firmie umocnić swoją pozycję. Według badacza rynku Counterpoint Research, Samsung w zeszłym roku miał 65-proc. udział w południowokoreańskim rynku smartfonów. Na drugim miejscu był Apple z 21 procentami, a na trzecim LG z 13 procentami.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)