Apple iCloud - jak się zalogować? Wyjaśniamy w prostych krokach

Apple iCloud - jak się zalogować? Wyjaśniamy w prostych krokach

Podpowiadamy, jak zalogować się do usługi Apple iCloud
Podpowiadamy, jak zalogować się do usługi Apple iCloud
Źródło zdjęć: © fot. pexels
Kinga Pingot
22.08.2020 13:13, aktualizacja: 23.08.2020 13:05

Usługa dysku sieciowego Apple iCloud dostępna jest dla każdego użytkownika. Dzięki niej łatwo i szybko zsynchronizujemy swoje kontakty, zdjęcia, dokumenty i inne dane z dyskiem w sieci, jak i udostępnimy je znajomym, rodzinie, czy współpracownikom. Jak zalogować się do Apple iCloud?

Apple iCloud - jak się zalogować przez przeglądarkę internetową?

Dostęp do usługi iCloud przez przeglądarkę internetową obejmuje dostęp do usługi iCloud Drive, internetowych wersji aplikacji Pages, Numbers, Keynote i Notatki. To także 1 GB darmowego miejsca dyskowego na wszelkie utworzone notatki i dokumenty.

W celu zalogowania się do wersji przeglądarkowej panelu iCloud należy przejść na stronę icloud.com, a następnie wprowadzić swoje dane logowania. Do zalogowania będzie wymagane potwierdzenie dostępu poprzez wprowadzenie kodu otrzymanego na jedno z zaufanych urządzeń lub adres e-mail.

By uzyskać dostęp do pełnego zestawu funkcji usługi sieciowej od Apple, należy mieć jedno z urządzeń firmy - iPhone’a, iPada, iPoda touch lub komputer Mac. Użytkownicy po zalogowaniu otrzymują również 5 GB, zamiast podstawowego 1 GB, darmowego miejsca na dysku w chmurze.

Ci, którzy jeszcze nie mają założonego konta w usłudze, mogą sprawdzić, jak to zrobić w dalszej części tego artykułu.

Apple iCloud - jak się zalogować przez aplikację?

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z usługi iCloud z poziomu komputera Mac, mogą odnaleźć w systemie domyślnie już zainstalowaną aplikację usługi sieciowej i z jej poziomu włączyć dostęp do dysku sieciowego i synchronizacji danych z dyskiem w chmurze. Login do aplikacji jest taki sam jak do konta w systemie Mac.

Użytkownicy korzystający z komputerów PC mogą w przypadku Windowsa 10 pobrać aplikację iCloud, a w przypadku starszych wersji systemu można pobrać klasyczny instalator ".exe" ze strony Apple.

Po instalacji windowsowej aplikacji należy ponownie uruchomić komputer, po czym aplikacja iCloud samodzielnie zostanie uruchomiona w tle. Można ją również znaleźć z poziomu menu Start systemu.

Logowanie do aplikacji przebiega dokładnie w taki sam sposób jak za pośrednictwem przeglądarki. Należy wprowadzić dane użytkownika, po czym potwierdzić dostęp za pośrednictwem kodu otrzymanego na jedno z zaufanych urządzeń lub adres e-mail.

Zakładanie konta Apple iCloud

Konto w usłudze Apple iCloud można założyć bezpośrednio z poziomu jednego z urządzeń Apple lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej wspieranej przez Apple przeglądarki (Safari, Firefox, Chrome, Edge, Internet Explorer i Opera) poprzez wejście na oficjalną stronę internetową usługi - icloud.com.

Na stronie należy wybrać funkcję "Utwórz Apple ID", a następnie wypełnić formularz odpowiednimi danymi, które będziemy chcieli wykorzystać do logowania. Po wprowadzeniu adresu e-mail, silnego hasła i uzupełnieniu pól z pytaniami zabezpieczającymi, możemy przejść do kolejnego etapu, w którym usługa poprosi nas o potwierdzenie wykorzystanego adresu e-mail otrzymanym 6-cyfrowym kodem.

Teraz wystarczy tylko potwierdzić regulamin usługi i nowe konto w usłudze Apple iCloud jest gotowe. Utworzonym kontem Apple ID będziemy mogli logować się również do innych usług amerykańskiej firmy, w tym na swoje konta użytkownika na komputerach Mac, a także iPhone’ach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)