iPad Air 4 podobno dostanie USB typu C. Może też mieć węższe ramki

iPad Air 4 podobno dostanie USB typu C. Może też mieć węższe ramki

iPad Air 4 podobno dostanie USB typu C. Może też mieć węższe ramki
Patryk Korzeniecki
03.06.2020 15:24, aktualizacja: 03.06.2020 17:24

Apple może porzucić złącze Lightning także w iPadach Air, o czym świadczą przecieki od chińskich dostawców.

Apple zmieniło przerzuciło się na bardziej uniwersalne gniazda w serii Pro. Wygląda na to, że nadeszła też pora na tablety iPad Air.

iPad Air 4 generacji może otrzymać dwustronne USB i nieco większy ekran

iPad Air 2019 został wyposażony w złącze Lightning. Według danych My Drivers może z niego zrezygnować w iPadzie Air 4 generacji. Ma je zastąpić USB typu C.

Nie byłby to pierwszy tablet Apple'a z tym gniazdem. Przypomnę, że w iPadzie Pro 2018 i iPadzie Pro 2020 również zainstalowano dwustronne złącze USB w standardzie C.

iPad Air 4 generacji ma ponadto zostać wyposażony w ekran 11 cali. Poprzedni otrzymał panel 10,5 cala. Może to oznaczać, że Apple szykuje wyświetlacz z mniejszymi ramkami niż 3 generacja.

Obraz

Możliwe też, że proporcje pozostaną te same i zmianie ulegnie tylko przekątna. Prawdopodobne jest użycie technologii Face ID.

iPady Pro doczekały się już złącza USB typu C, jednak iPhone'y i część innych urządzeń (jak wymieniony iPad Air 3) dalej korzysta z autorskiego gniazda Apple'a. Pojawiły się wprawdzie (dosyć nieprecyzyjne) żądania posłów Parlamentu Europejskiego dotyczące ujednolicenia złącz w sprzętach elektronicznych. Na tę chwilę jednak się na to nie zapowiada.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)