12,9-calowy iPad Pro będzie mocnym konkurentem dla produktów Samsunga

12,9-calowy iPad Pro będzie mocnym konkurentem dla produktów Samsunga

Galaxy Note Pro i iPad Air
Galaxy Note Pro i iPad Air
Konrad Błaszak
04.05.2015 12:38, aktualizacja: 04.05.2015 15:02

Fani Apple'a czekają na większego iPada już od dłuższego czasu. Kolejne źródła potwierdzają, że firma pracuje nad 12,9-calowym urządzeniem, które wprowadzi wiele nowych funkcji. Wszystko wskazuje, że będzie to godny konkurent dla Galaxy Note'a Pro 12.2.

Ostatnie tygodnie w kontekście Apple'a zostały zdominowane przez pierwszy inteligentny zegarek tej firmy, ale nie wolno zapominać o większym iPadzie, który pojawia się w różnych przeciekach już od kilku miesięcy. AppleInsider opierając się na swoich źródłach informuje, że w większym tablecie zobaczymy kilka nowości.

Apple Stylus
Apple Stylus© appleinsider.com

Pierwszą z nich będzie stylus, czyli to czego mogliśmy się spodziewać po urządzeniu tego rozmiaru. Ma on wykrywać różne stopnie nacisku, a połączymy go z tabletem za pomocą łączności Bluetooth wykorzystując także wbudowany moduł NFC. Co więcej, dzięki niemu prawdopodobnie możliwe będzie także dokonywanie płatności przez Apple Pay, chociaż nie wyobrażam sobie płacenia w sklepie prawie 13-calowym tabletem.

Nadchodzący iPad ma również zostać wyposażony w technologię Force Touch, którą znamy z Apple Watcha. Dzięki temu ekran będzie sprawdzał siłę nacisku naszego palca i reagował w różny sposób. Warto również przypomnieć, że to nie jedyne ciekawe rozwiązanie nad którym pracują inżynierowie z Cupertino. Być może w przyszłych produktach ekran będzie mógł udawać inne powierzchnie jak metal czy skóra, ale to zapewne melodia przyszłości i miną lata zanim zobaczymy tę technologię w gotowych produktach.

iPad Pro
iPad Pro© @OnLeaks

Kolejną z nowości będzie złącze USB typu C. Nie wiadomo jednak, czy Apple zdecyduje się zastąpić złącze Lighting czy może zobaczymy obydwa porty. Możliwe, że będą one znajdować się w różnych miejscach tabletu (dół oraz bok), dzięki czemu będziemy mogli podłączać go do stacji dokujących na dwa sposoby. Procesorem, który będzie napędzać to urządzenie ma być przedstawiciel kolejnej generacji układów z serii A.

Informacje te wyglądają bardzo interesująco i po ich przeczytaniu w głowie od razu pojawia się myśl, że gdzieś już to widziałem. Duży ekran i rysik? Brzmi jak Galaxy Note 12.2. Dzięki wsparciu stylusa i szeregu akcesoriów jak klawiatury, które zapewne pojawią się zaraz po premierze iPada Pro, będzie to zapewne godny konkurent produktu Koreańczyków.

Źródło: appleinsider.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)