Jeśli chcesz kupić iPhone'a, Apple przyjmie starego smartfona konkurencji

Strona głównaJeśli chcesz kupić iPhone'a, Apple przyjmie starego smartfona konkurencji
31.03.2015 11:10
Jeśli chcesz kupić iPhone'a, Apple przyjmie starego smartfona konkurencji
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Wiele osób wymienia smartfona co 2 lata, ale często stare urządzenie jest jeszcze sprawne. Można oczywiście włożyć je do szuflady, ale czasem warto zastanowić się nad jego sprzedażą lub wymianą. Apple za konkurencyjne produkty oferuje nam zniżkę na iPhone'a.

Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo już w 2013 wprowadziła program, który umożliwiał klientom oddanie starszego urządzenia z systemem iOS w ramach rozliczenia przy kupnie nowego. Do tej pory można było jedynie sprzedawać smartfony Apple, ale od teraz w wybranych krajach wchodzi program umożliwiający wymianę produktów konkurencji.

Jak poinformował serwis 9to5mac.com, amerykańska firma rozszerzyła swój program wymiany starych urządzeń i teraz w rozliczeniu możemy zostawić produkty Sony, LG, Samsunga, Nokii, BlackBerry oraz HTC. Taka możliwość jest dostępna w sklepach Apple Store na wybranych rynkach (USA, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Kanada oraz Włochy).

Oczywiście nie każde urządzenie może zostać zostawione w rozliczeniu za nowego iPhone'a 5c, 6 lub 6 Plus. Macie jednak duże szanse, że Wasz smartfon będzie się nadawał, ponieważ na liście jest wiele popularnych modeli, choć w większości z wyższej półki. Co ważne, Apple Watch nie bierze udziału w tym programie, więc go nie będziemy mogli kupić ze zniżką.

Na specjalnej stronie możecie sprawdzić, ile według Apple'a jest wart Wasz smartfon. Przykładowe kwoty (przeliczone z funtów na złotówki) oferowane za w pełni sprawne urządzenia prezentują się następująco:

  • Sony Xperia Z2 - ok. 560 złotych
  • Samsung Galaxy S5 - ok. 810 złotych
  • Samsung Galaxy S4 - ok. 470 złotych
  • Samsung Galaxy Note 4 - ok. 1110 złotych
  • HTC One M8 - ok. 760 złotych
  • LG G2 - ok. 240 złotych
  • Nexus 5 - ok. 340 złotych
  • Nokia Lumia 930 - ok. 430 złotych

Ceny mogą wydawać się śmiesznie niskie i ciężko uznać to za interes życia, ale warto pamiętać, że wielu konsumentów nie ma czasu i ochoty na bieganie ze starymi telefonami po komisach lub wystawianie ich w serwisach aukcyjnych. Jeśli stary telefon takiej osoby i tak miałby się kurzyć w szufladzie, opcja odzyskania kilku groszy na miejscu może być kusząca. Zwłaszcza że Apple przyjmuje także uszkodzone urządzenia (oczywiście wyceniając je odpowiednio niżej).

Firma z Cupertino może tym krokiem jeszcze zwiększyć sprzedaż swoich nowych urządzeń, a dodatkowo odebrać nieco rynku konkurencji. Jeśli za kilka miesięcy będziemy mogli mówić o sukcesie tego programu, będzie to przede wszystkim świetne zagranie marketingowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)