Apple oficjalnie przejmuje firmę Beats Electronics. Jak zamierza ją wykorzystać?

Apple oficjalnie przejmuje firmę Beats Electronics. Jak zamierza ją wykorzystać?

Apple oficjalnie przejmuje firmę Beats Electronics. Jak zamierza ją wykorzystać?
Źródło zdjęć: © twitter.com
Miron Nurski
29.05.2014 08:32, aktualizacja: 29.05.2014 10:42

Potwierdziły się wcześniejsze plotki: Apple faktycznie przejmuje producenta słuchawek Beats Audio. Będzie to najdroższa tego typu transakcja w historii giganta z Cupertino.

Założyciele firmy Beats Electronics - Jimmy Iovine i Dr. Dre - dostaną od Apple'a 2,6 miliarda dolarów w gotówce oraz 400 milionów dolarów w akcjach. Łącznie zespół Tima Cooka cała ta przyjemność będzie więc kosztowała okrągłe 3 miliardy dolarów. To mniej, niż początkowo spekulowano (3,2 miliarda dolarów), ale kwota w dalszym ciągu jest zaporowa. Choć nie tak bardzo zaporowa, jeśli zestawimy ją z 16 miliardami dolarów, które Facebook wyłożył na komunikator (!) WhatsApp.

Wcześniej nie było jasne, czy koncernowi Apple bardziej zależy na technologiach Beats Audio czy na serwisie streamingu muzyki Beats Music. Rozwiązanie zagadki jest prostsze, niż mogłoby się wydawać: obydwa powody są prawdziwe. Jest jeszcze trzeci: pracownicy firmy na czele z Jimmym Iovine'em i Dr. Dre.

Starszy wiceprezes Apple'a Eddy Cue powiedział na imprezie Code Conference, że zespół Beats Electronics jest rewelacyjny, a Dr. Dre jest wspaniałym artystą z niewiarygodnym uchem. Dodał również, że Beats robi świetne słuchawki i potrafi sprawić "że muzyka brzmi dobrze". Jego zdaniem Beats Music jest "pierwszą właściwie przygotowaną usługą subskrypcji muzyki".

W oficjalnym komunikacie prasowym na temat przejęcia wypowiedział się także Tim Cook.

Tim Cook:

Muzyka jest ważną częścią naszego życia i zajmuje specjalne miejsce w naszych sercach. Dlatego właśnie nieustannie inwestujemy w muzykę i połączyliśmy ze sobą te niesamowite zespoły, dzięki czemu będziemy mogli w dalszym ciągu tworzyć najbardziej innowacyjne produkty i usługi muzyczne na świecie.

Kiedy możemy oczekiwać pierwszych owoców współpracy obu firm? Tego na razie nie wiadomo, ale bardzo prawdopodobne, że jakiś beatsowy bonus otrzymają nabywcy iPhone'a 6, który ma zadebiutować jesienią.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)