Apple: małe tablety to dziwactwa!

Apple: małe tablety to dziwactwa!

Apple iPad
Apple iPad
Paweł Żmuda
19.01.2011 12:05, aktualizacja: 19.01.2011 13:05

Tim Cook, zastępujący przebywającego na urlopie zdrowotnym Steve'a Jobsa, postanowił nieco podgrzać atmosferę przed premierą następcy iPada. Podczas prezentacji wyników finansowych Apple'a Cook odniósł się do konkurencji w postaci tabletów z Androidem i Windowsem. Co o nich sądzi?

Z ust Cooka padły bardzo ostre słowa o konkurencji. Zdaniem przedstawiciela firmy Apple niewielkie tablety są "dziwaczne" i nie stanowią żadnej konkurencji dla urządzeń koncernu z Cupertino.

Przerośnięte smartfony nie są dla nas zagrożeniem. Porównując obecne na rynku modele, wielu użytkowników bez wątpienia woli wybrać iPada.

Dostało się również sprzętowi z systemem Windows, który według Cooka jest duży, ciężki, drogi i oferuje bardzo krótki czas pracy na baterii.

Z naszego punktu widzenia klienci nie są nim zainteresowani.

Cook odmówił komentarza na temat urządzeń takich jak na przykład Motorola Xoom, jednak zapowiedział, że Apple nie boi się żadnej konkurencji. Siłą Apple'a ma być spory ekosystem zbudowany między innymi dzięki App Store. Wydaje mi się, że wypowiedzi Cooka brzmią jednak nieco zbyt agresywnie. Może Apple jest zbyt pewny siebie?

Źródło: electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)